You are currently viewing Ogólnopolski Festiwal Gitarowy KOLAŻ DŹWIĘKÓW

Ogólnopolski Festiwal Gitarowy KOLAŻ DŹWIĘKÓW

Co roku do Morąskiego Domu Kultury przyjeżdżają fani gitary, którzy solowo oraz zespołowo prezentują swoje dokonania artystyczne.
Uczestnicy Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego „Kolaż Dźwięków” prezentują dowolny program w czasie do 10 minut.
Najlepsze wykonania artystyczne oceniali Jurorzy konkursu w składzie:
Mirosław Jagielski – muzyk, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta związany z polską sceną muzyczną od wielu lat. Były członek topowego zespołu Loka, muzyk studyjny Krystyny Prońko.
Grał na festiwalach, m.in. Festiwalu Piosenki Studenckiej Łykend we Wrocławiu, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Sopot Festiwal w Operze Leśnej, na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych ,,Śpiewajmy poezję”, Top Trendy w Sopocie, Eska Music Awards w Kołobrzegu, podczas trasy Lata z Radiem i Lato Zet i Dwójki.
Andrzej Gogolin – muzyk, autor tekstów, gitarzysta, kompozytor. W latach 2000-2006 jego bliska współpraca ze Stefanem Brzozowskim zaowocowała cyklem koncertów pt. ,,Andrzej Gogolin, Czerwony Tulipan. Koncerty Zamkowe” w Ostródzie; na scenie, którą prowadził występowali m.in.: Stare Dobre Małżeństwo, Krzysztof Daukszewicz, Piotr Bałtroczyk, Marek Majewski czy kwartet smyczkowy Grupa MoCarta, z którym Andrzej Gogolin nagrał kilka swoich kompozycji w olsztyńskim radiu. Wystąpił na koncercie „Olsztyn kocham, a jednak po nas coś zostanie” na ogólnopolskich spotkaniach zamkowych “Śpiewajmy poezję” w Olsztynie w 2002 roku. Jest laureatem festiwalu ,,śpiewu solowego i piosenkarstwa”, który odbył się w Milanówku w 2004 roku.
Wyniki Festiwalu:
Kategoria: do lat 15
III miejsce – FRANCISZEK GÓRNY z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, repertuar: ,,Funky Groove” – Bartłomiej Marusik, „Lettre Noire” – Roland Dyens
Opiekun artystyczny: Elżbieta Pliszka
II miejsce – JULIA ĆWIL ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach, repertuar: „Kaprys” op. 264 – Mateo Carcassi, „Murmures” – Maria Linnemann
Opiekun artystyczny: Elżbieta Pliszka
I miejsce – JAKUB SURMAŃSKI z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, repertuar: ,,Sarabande cz. III” , „Vals cz. IV” – J. M. Gallardo del Rey
Kategoria: powyżej 15 lat
III miejsce – RÓŻA RYBICKA ze Szkoły Muzycznej „Black Cat Division” w Elblągu, repertuar: ,,The Tropper” – Iron Maiden, ,,Fade To Black” – Metallica, ,,Wasting Love” – Iron Maiden
Opiekun artystyczny: Gracjan Kalandyk
II miejsce – WOJCIECH KRUPIŃSKI ze Studia Gitary „GOOSTAW” w Olsztynie, repertuar: „Mary Had A Little Lamb” – Stevie Ray Vaughan, ,,Freedom” – Jimi Hendrix
Opiekun artystyczny: Marcin Stanczewski
I miejsce – TOMASZ DĘBOWSKI z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, repertuar: ,,Kaprys Arabski” – Francisco Tarrega, ,,Etiuda nr 6” – Hector Villa – Lobos
Kategoria: zespoły gitarowe
Wyróżnienie: DUET GITAROWY: MARTYNA ARGALSKA, MAJA DUMKA z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku, repertuar: ,,The Shambles” – Courtney Hartman, Celia Woodshith, ,,The Swan” – Camille Saint – Saëns, ,,Romance De Amor” – Vicente Gomez
Opiekun artystyczny: Wiesław Gąsiorowski
Wyróżnienie: TRIO GITAROWE: MAKSYMILIAN GILEWICZ, MIKOŁAJ GILEWICZ, BARTOSZ JAROSZEWSKI z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku, repertuar: ,,The Minor Swing” – Django Reinhardt, ,,Blue Bossa” – Kenny Dorham, ,,Sing It Back” – Moloko, Ròisin Murphy, Mark Brybon
Opiekun artystyczny: Wiesław Gąsiorowski
Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Morąski Dom Kultury.
Nagrodę finansową w wysokości 200 zł ufundowali: Rafał i Monika Król.
Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali dyplomy i podziękowania.
Ogólnopolski Festiwal Gitarowy „Kolaż Dźwięków” odbył się 16 marca 2024 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.