You are currently viewing “Smerfy”- przedstawienie koła teatralnego MDK

“Smerfy”- przedstawienie koła teatralnego MDK

W sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury odbył się spektakl teatralny „Smerfy”.
Spektakl dwukrotnie zaprezentowały dzieci z koła teatralnego z Morąskiego Domu Kultury (debiutujący aktorzy).
Odbiorcami spektakli były dzieci z morąskich przedszkoli, szkół podstawowych, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy przy TPD w Morągu, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i opiekunowie.
Akcja spektaklu rozgrywa się w średniowieczu.
Smerfy to malutkie, niebieskie postacie zamieszkujące grzyby muchomory głęboko w lesie. Przewodzi nimi stary Papa Smerf, a każda postać jest całkiem inna od drugiej. Niestety, cudowny świat Smerfów często zakłóca zły czarownik Gargamel. Jego nadrzędnym zadaniem jest złapanie wszystkich Smerfów jeden po drugim, ale zawsze kończy się to niepowodzeniem i wszelkie próby obracają się przeciwko niemu. Ma rudego kota o imieniu Klakier, a jego ulubionym powiedzeniem jest: „Jak ja nie cierpię Smerfów!”. Chce on za wszelką cenę złapać smerfy a następnie przyrządzić z nich pyszny posiłek.
Smerfy też świetna lekcja wiary w siebie i zmagania się z własnymi słabościami. Smerfy pokazały publiczności, jak ważna jest współpraca, lojalność, a także dobre maniery.
Spektakle odbyły się 19.01.2024 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Reżyseria: Beata Cetkowska
Scenografia: Ewa Frąckiewicz