You are currently viewing Święto Miasta

Święto Miasta

Burmistrz Morąga, Morąski Dom Kultury byli organizatorami Święta Miasta. Tegoroczna odsłona Dnia Morąga oferowała koncerty na żywo, konkursy dla publiczności i rozstawione stoiska, które oferowały odwiedzającym rozmaite atrakcje dla dzieci i dorosłych tj. dmuchańce, zabawki, rękodzieło, biżuterię, balony, tatuaże, przejażdżki konne i na kucykach. W dobry nastrój wprowadzały swojskie wyroby, pyszne jedzenie oraz kulinarne specjały przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z Jurek, Jureckiego Młyna Plebania Wólka, Żabiego Rogu – Fabryki. Nie zabrakło stoisk dla łasuchów z watą cukrową, popcornem, lodami, goframi, rurkami z bitą śmietaną, miodami.
Święto Miasta rozpoczął zespół BRASS z Morąga, który wystąpił w składzie: Jolanta Pilcek (vokal) Andrzej Sulewski (instrumenty klawiszowe), Jarosław Łabudziński (gitara). Zespół zaprezentował przeboje światowej i polskiej sceny muzycznej. Koncert dedykowany był pamięci członka zespołu Andrzeja Przywitowskiego.
Znane i lubiane przeboje zaśpiewali Malwina Gieszczyńska i jej syn Ignacy. Wokalistka zespołu Unique, która śpiewa od 10 roku życia; prowadzi zajęcia wokalne w Morąskim Domu Kultury.
Następnie na scenie zagrał zespół CLIVER, wykonujący muzykę disco polo. Zespół powstał w 2002 r. w Ciechanowie. Jego założycielem jest Cezary Hajdacki, główny twórca muzyki, tekstów oraz aranżacji. Michał, Arek i Darek zaśpiewali i zagrali znane hitowe przeboje m.in. „Za oknem deszcz”, „Moje ciało oszalało”, „Pokaż jak się kręcisz”, „Kanikuły” i wiele innych.
Po tym energetycznym koncercie wystąpił zespół UNIVERSE, który wykonał znakomite przeboje, skomponowane przez Mirosława Bregułę i Henryka Czicha.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom imprezy, którymi byli:
Lactima Sp. z o.o. Wiesław Kuncewicz
Pralnia „Tara”
Morąsko – Zalewski Bank Spółdzielczy
Zakład Rybacki w Bogaczewie
Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” Dariusz Nachtygal
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Marketing” Henryk Niewiadomski
Firma Handlowa Ireneusz Gauden
Warzywniak „U Sary”
Zakład Masarski Kamil Kołtek
„COCO” PHU Rafał Król
Sklep Monopolowy „Leo Center” Michał Rydzewski
Central Park Rafał Giziński
Restauracja „Siwy Żuraw” Tomasz Bartnicki
Lodziarnia Stefan Barnik
Drogeria Rossmann
Festyn z okazji Święta Miasta odbył się 05.08.2023 r. w parku miejskim w Morągu.