You are currently viewing Dzień Mamy

Dzień Mamy

  • Post author:
  • Post category:2023
Z okazji Dnia Matki w Morąskim Domu Kultury odbyła się uroczystość, podczas której zaproszone mamy oraz przybyła publiczność podziwiali pokazy gimnastyki artystycznej, tańca nowoczesnego, tańca towarzyskiego oraz występy wokalne. W ten sposób słowem, tańcem i piosenką dzieci i młodzież wyrazili miłość, wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza. Pokaz gimnastyki artystycznej zaprezentowała sekcja z MDK pod opieką pani Elżbiety Bojarczuk i Agaty Świderskiej. Dziewczynki i chłopcy wykonywali różne figury gimnastyczne m.in. szpagat, mostek, stanie na rękach, gwiazda i wiele innych wykazując się dobrą zwinnością i kondycją, które osiągnęli ciężką pracą. Sekcja Tańca Nowoczesnego ze Studia Tańca „Hipnotic” z MDK zaprosiła na pełen emocji pokaz, którego wykonanie to energia i żywiołowość. Choreografem, instruktorem jest Piotr Beńko. Wystąpiły grupy „Magic Kids” oraz „Crazy Girls”. Piosenki „Dla Ciebie Mamo” dedykowane Mamom zaśpiewała Malwina Gieszczyńska.
Dzień Matki jest niepowtarzalną okazją aby zaprezentować kunszt sztuki wokalnej. Piosenki z dedykacjami dla Mam zaśpiewała Wiktoria Brzezińska z MDK pod opieką artystyczną Pani Ireny Frąckiewicz. Zabrzmiały dobrze znane piosenki oraz muzyka instrumentalna.
Z okazji wyjątkowego wydarzenia jakim jest Dzień Matki odbył się również pokaz tańca towarzyskiego, którego tematem przewodnim była MAMA. Tańcom towarzyszyła dobra muzyka i piękne stroje. Zatańczyli tancerze ze Sportowego Klubu Tanecznego „U Mirka” pod kierunkiem instruktorów: Państwa Agnieszki i Mirosława Grzymkowskich.
Uroczystość z okazji Dnia Matki odbyła się 23 maja 2023 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.