You are currently viewing Koncert zespołu ALTER MAANAM

Koncert zespołu ALTER MAANAM

W Morąskim Domu Kultury odbył się koncert zespołu Alter Maanam.
Alter Maanam to największe przeboje zespołu MAANAM w niecodziennych, świeżych, często zaskakujących aranżacjach. Julita Zielińska z zespołem prezentują znane od lat utwory we własnej interpretacji, przepuszczone przez pryzmat wielu gatunków. To rockowe granie przeplatane jazzem, soulem, alternatywą, R’n’B. Koncert to wędrówka od lat 80 tych do czasów współczesnych dzięki niezapomnianym tekstom Kory i wspaniałej muzyce Marka Jackowskiego w wykonaniu wybitnych muzyków. Grupa jest też pomysłodawcą i twórcą olsztyńskiego „OL! Festiwal z nut Maanamu”.
Wystąpili:
Julita Ziela Zielińska – śpiew
Hubert Baumann – gitary
Jan Jarecki – instrumenty klawiszowe
Dawid Kłos – bas
Darek Mrozek – perkusja
Julita Ziela Zielińska – wokalistka, kompozytorka, tekściarka z Gdańska. Założycielka duetu Ziela z którym wystąpiła na festiwalach takich jak Open’er, Męskie Granie, Jarocin Festiwal, Soundrive Festival. Współpracowała z wieloma figurami polskiej sceny muzycznej, między innymi z Wojtkiem Pilichowskim, Grażyną Łobaszewską, Dick4Dick. Wielokrotnie nagradzana w tym nagrodą główną Festiwalu Supportów i Maratonu Piosenki Osobistej. Na co dzień właściciel i wykładowczyni w szkole wokalnej ST.ART, tutor na warsztatach Muzycznej Owczarni, Just Cover It, Varsztatovnia, a także organizator autorskich warsztatów muzycznych Idziemy na solo.
Dwugodzinny koncert zespołu odbył się 02 grudnia 2023 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury. Publiczność bawiła się znakomicie.