WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ

stronaFR

W Morąskim Domu Kultury w formie on-line odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Religijnej „W hołdzie Janowi Pawłowi II”.

Jak co roku Festiwal gromadzi mnóstwo utalentowanych uczestników. Przyciąga dzieci, młodzież i dorosłych z naszej gminy, powiatu, województwa, a nawet z Polski (jak było w przypadku tegorocznej edycji).

Festiwal ma swoją wieloletnią tradycję. Przez Festiwal przewinęły się setki osób – od przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych, młodzież ze szkół średnich, poprzez seniorów i profesjonalne zespoły muzyczne, których pasją jest muzyka.
Różnorodny repertuar wszystkich uczestników Festiwalu sprawił, że impreza stała się wspaniałym pokazem zdolności wokalnych, zarówno tych najmłodszych uczestników, jak i najstarszych. Do udziału w tegorocznej edycji on-line zgłosiło się 82 wykonawców.

wyniki strona

marzanny odbiór nagród

Marzanna na bajkowo

wyniki konkursu

wiosna WYNIKI Kopiowanie

PROTOKÓŁ POSIEDZENIA KOMISJI

KONKURSU LITERACKIEGO

W… JAK WIOSNA

17 marca 2021 r. Jury w składzie: Milena Oziębło (pracownik Czytelni dla Dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu), Beata Cetkowska (st. instruktor Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Morąskim Domu Kultury)

po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs literacki „W… JAK WIOSNA”, postanowiła przyznać miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach:

• Przedszkolaki
  • Uczniowie Szkół Podstawowych

konkurs gitarowy wyniki

Połowa marca należy w Morąskim Domu Kultury m.in. do Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego „Kolaż Dźwięków”. Wydarzenie kulturalne odbywało się w tym roku online.
Festiwal jest imprezą cykliczną. Odbywa się co roku.
Celem jaki przyświeca imprezie jest danie młodym adeptom sztuki gitarowej szansy zaprezentowania szerokiej publiczności efektów pracy swojej i pedagogów.

Jury Festiwalowe powołane przez Organizatora: Morąski Dom Kultury w składzie:
1. Mirosław Jagielski (muzyk, gitarzysta zespołu Loca)
2. Łukasz Lemanowicz (gitarzysta, wokalista)
3. Jarosław Łabudziński (st. instruktor ds. muzyki, akustyk)
biorąc pod uwagę: poziom wykonania technicznego, intonację, stylowość interpretacji, estetykę brzmienia oraz walory artystyczne, po wysłuchaniu w dniu 13 marca 2021 r. 29 solistów, 3 duetów gitarowych oraz 4 zespołów wybrało 20 najlepszych wykonań.