DSC07666 Kopiowanie

 

 

Morąski Dom Kultury był organizatorem III Przeglądu Form Folklorystycznych „Haneczka”.

Celem imprezy promującej tradycje ludowe jest ocalenie od zapomnienia pieśni ludowych, wymiana doświadczeń wokalnych i repertuarowych, radość wspólnego spotkania się, muzykowania i dobrej zabawy, a także promocja gmin, w których działają zespoły. Ważna jest również popularyzacja różnych form folklorystycznych, wyławianie indywidualności i talentów oraz aktywna postawa wobec dziedzictwa kulturowego.

 

Wszystkich uczestników biorących udział w przeglądzie oceniła komisja artystyczna w składzie:

Andrzej Fabisiak – pedagog kultury, reżyser spektakli teatralnych (w tym widowisk ludowych); w latach 1991-2014 wicedyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej Warmii i Mazur, animator kultury.

Monika Lipka – pracownik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim

Alicja Kaczyńska – pracownik Lokalnej Organizacji Turystycznej

Jurorzy przy ocenie zwracali uwagę na dobór repertuaru, technikę wykonawczą, pomysłowość w zakresie przenoszenia folkloru na scenę, kulturę sceniczną.

KATEGORIA: DZIECIĘCE ZESPOŁY TAŃCA LUDOWEGO

I MIEJSCE: ZŁOTA HANECZKA - ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO „PERŁA WARMII” Z LIDZBARSKIEGO DOMU KULTURY – GRUPA DZIECIĘCA za prezentację tańców starej Warszawy, kierownik zespołu: Paweł Sadowski, instruktor: Anna Sadowska

II MIEJSCE: SREBRNA HANECZKA - DZIECIĘCY ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY „BURŚTYNKI” ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KLONIE I GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROZOGACH za wykonanie pieśni i tańców mazurskich, opiekun: Elżbieta Kulas i Jan Kania

KATEGORIA: ZESPOŁY TAŃCA LUDOWEGO

I MIEJSCE: ZŁOTA HANECZKA - ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO „PERŁA WARMII” Z LIDZBARSKIEGO DOMU KULTURY – GRUPA REPREZENTACYJNA za interpretację sceniczną tańców górali spiskich, kierownik zespołu: Paweł Sadowski, instruktor: Anna Sadowska

II MIEJSCE: SREBRNA HANECZKA - ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO „BABIE LATO” Z UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W MORĄGU za taniec: walczyk,opiekun zespołu: Grzegorz Łabacz

KATEGORIA: FOLKLORYSTYCZNE ZESPOŁY PIEŚNI I TAŃCA

I MIEJSCE: ZŁOTA HANECZKA - ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY „WARMIANKI” Z MIŁAKOWSKIEGO DOMU KULTURY, repertuar: „Cóż Ci to dzieweczko”, „A pod Toruniym na polu”, „Rośnie ziele, rośnie”, opiekun zespołu: Jerzy Mudry

II MIEJSCE: SREBRNA HANECZKA - ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY „JEZIORANIE” Z MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W JEZIORANACH, repertuar: „Jezioranka”, „Warmińska ludu piosenka”, „Nie chodź koło róży”, „Stukał kowal młotem”, „Używaj dziewczyno”, opiekun zespołu: Jerzy Rokicki

KATEGORIA: LUDOWE ZESPOŁY ŚPIEWACZE

I MIEJSCE: ZŁOTA HANECZKA - LUDOWY ZESPÓŁ ŚPIEWACZY „KLONOWSKIE KURPSIANKI” Z GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROZOGACH, repertuar: pieśni z kurpiowskiej puszczy zielonej „Gdzie się wybzierasz panie Michale”, „A na polu sosna”, „Ura gąsańki”, opiekun: Barbara Świtaj

II MIEJSCE: SREBRNA HANECZKA - ZESPÓŁ ŚPIEWACZY „KOLONIANKI” ZE STOWARZYSZENIA „KOLONIA NAD SZKWĄ”- GMINA ŚWIĘTAJNO, repertuar: „Dziewczyno moja”, „Na mazurskim polu”, „Kanarek śpiewa”, „W tamtą stronę młyna”, „Hejże chłopcy”, opiekun: Joanna Gawryszewska

III MIEJSCE: BRĄZOWA HANECZKA - ZESPÓŁ WOKALNY „PEREŁKI” Z UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W PASŁĘKU, repertuar: „Hej, szalała, szalała”, „Jadą goście, jadą”, „Kurka złotopiórka, opiekun: Kazimiera Żurkiewicz

IV MIEJSCE: CHÓR SENIORA „MORĄŻANIE” Z MORĄSKIEGO DOMU KULTURY, repertuar: „Idzie chmura”, „Oj, zagraj mi muzyko”, „Matulu moja”, opiekun: Irena Frąckiewicz

KATEGORIA: KAPELE LUDOWE:

I MIEJSCE: ZŁOTA HANECZKA - KAPELA JANA KANI Z GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROZOGACH, repertuar: melodie tańców z kurpiowskiej puszczy zielonej „Okrąglak”, „Polka cyganka”, „Oberek aż do rana”, „Powolniak”,opiekun: Jan Kania

KATEGORIA: ŚPIEWACY LUDOWI BEZ TOWARZYSZENIA INSTRUMENTALNEGO

I MIEJSCE: ZŁOTA HANECZKA - ELŻBIETA KASZNIA Z GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROZOGACH, repertuar: melodie tańców z kurpiowskiej puszczy zielonej „Zabujne bory”, „Zaśweć miesiącu”, „Daliśta mnie dali

II MIEJSCE: SREBRNA HANECZKA - KATARZYNA ŻYCIŃSKA Z KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W NOWYM MONASTERZYSKU, repertuar: „Na łolsztyńskim polu”, „Historia rodziny Ulmów”, „Lulaj mi lulaj

III MIEJSCE: BRĄZOWA HANECZKA - GABRIELA FARJAN Z FUNDACJI KREOLIA-KRAINA KREATYWNOŚCI W JERUTKACH – UCZENNICA KLASY II SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 W SZCZYTNIE, repertuar: „Na stawigudzkim polu”, opiekun: Joanna Gawryszewska

IV MIEJSCE: ELŻBIETA KULAS Z GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROZOGACH, repertuar: melodie tańców z kurpiowskiej puszczy zielonej „Jest drożyna”, „Nisko słonko nisko

KATEGORIA: SOLIŚCI INSTRUMENTALIŚCI

I MIEJSCE: ZŁOTA HANECZKA - JAN KANIA Z GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROZOGACH (HARMONIA PEDAŁOWA), repertuar: melodie tańców z kurpiowskiej puszczy zielonej „Wyrwas”, „Polka z zaspów”, Oberek na bok z drogi”, „Powolniak

II MIEJSCE: SREBRNA HANECZKA - WIKTORIA BRZEZIŃSKA Z MORĄSKIEGO DOMU KULTURY (KEYBOARD), repertuar: „Czerwone jabłuszko”, „Czerwone jagody”, „Czemużeś mnie matuleńko”, opiekun: Irena Frąckiewicz

KATEGORIA: MISTRZ I UCZEŃ

I MIEJSCE: ZŁOTA HANECZKA - JAN KANIA I DAWID ROLKA Z GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROZOGACH (HARMONIA PEDAŁOWA), repertuar: melodie tańców z kurpiowskiej puszczy zielonej „Stara baba”, „Gołąbek”, „Konik

III Morąski Przegląd Form Folklorystycznych „Haneczka” odbył się 20 maja 2019 r. w sali widowiskowo-kinowej MDK.

Galeria zdjęć:

  • DSC07580_Kopiowanie
  • DSC07587_Kopiowanie
  • DSC07589_Kopiowanie
  • DSC07591_Kopiowanie
  • DSC07593_Kopiowanie
  • DSC07596_Kopiowanie
  • DSC07600_Kopiowanie
  • DSC07605_Kopiowanie
  • DSC07611_Kopiowanie
  • DSC07612_Kopiowanie
  • DSC07617_Kopiowanie
  • DSC07620_Kopiowanie
  • DSC07627_Kopiowanie
  • DSC07638_Kopiowanie
  • DSC07645_Kopiowanie
  • DSC07662_Kopiowanie
  • DSC07664_Kopiowanie
  • DSC07666_Kopiowanie
  • DSC07667_Kopiowanie
  • DSC07676_Kopiowanie
  • DSC07684_Kopiowanie
  • DSC07686_Kopiowanie
  • DSC07699_Kopiowanie
  • DSC07700_Kopiowanie
  • DSC07709_Kopiowanie
  • DSC07713_Kopiowanie
  • DSC07715_Kopiowanie
  • DSC07721_Kopiowanie
  • DSC07725_Kopiowanie
  • DSC07726_Kopiowanie
  • DSC07730_Kopiowanie
  • DSC07733_Kopiowanie
  • DSC07737_Kopiowanie
  • DSC07741_Kopiowanie
  • DSC07750_Kopiowanie
  • DSC07754_Kopiowanie
  • DSC07761_Kopiowanie
  • DSC07774_Kopiowanie
  • DSC07775_Kopiowanie
  • DSC07778_Kopiowanie
  • DSC07787_Kopiowanie
  • DSC07792_Kopiowanie
  • DSC07797_Kopiowanie
  • DSC07807_Kopiowanie
  • DSC07812_Kopiowanie
  • DSC07822_Kopiowanie
  • DSC07828_Kopiowanie
  • DSC07832_Kopiowanie
  • DSC07843_Kopiowanie
  • DSC07850_Kopiowanie
  • DSC07852_Kopiowanie
  • DSC07856_Kopiowanie
  • DSC07858_Kopiowanie
  • DSC07866_Kopiowanie
  • DSC07868_Kopiowanie
  • DSC07870_Kopiowanie
  • DSC07874_Kopiowanie
  • DSC07878_Kopiowanie
  • DSC07886_Kopiowanie
  • DSC07892_Kopiowanie
  • DSC07894_Kopiowanie
  • DSC07902_Kopiowanie
  • DSC07905_Kopiowanie
  • DSC07914_Kopiowanie
  • DSC07924_Kopiowanie
  • DSC07929_Kopiowanie
  • DSC07934_Kopiowanie
  • DSC07938_Kopiowanie
  • DSC07944_Kopiowanie
  • DSC07949_Kopiowanie
  • DSC07960_Kopiowanie

Simple Image Gallery Extended