DSC02316 Kopiowanie

 

 

W Morąskim Domu Kultury w sali widowiskowo-kinowej dnia 22.10.2015 r. odbył się
V Konkurs Pieśni Patriotycznej „Szlakiem Niepodległości”.
Honorowy patronat nad imprezą sprawował Burmistrza Morąga.

 

Konkurs został zorganizowany w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości.

Jego celem jest pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny, popularyzacja tradycji śpiewania pieśni patriotycznych w lokalnym środowisku, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu.

Jury konkursu przewodniczył Jerzy Mudry (muzyk), a obok niego w komisji zasiadły: Monika Lipka (pracownik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim w Morągu) oraz Małgorzata Mróz (muzyk).

Komisja przy ocenie wzięła pod uwagę dobór repertuaru, poziom artystyczny wykonania utworu, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii wiekowej Przedszkolaki (soliści):

II miejsce zajął Maciej Chmielewski z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu – Filia w Bramce za wykonanie utworu „Serce w plecaku

I miejsce otrzymał Wojciech Hołdowicz z Przedszkola nr 2 w Morągu za piosenkę „Nasze polskie ABC”

W kategorii wiekowej Przedszkolaki (zespoły):DSC02290 Kopiowanie

II miejsce ex aequo otrzymali: Zespół z klasy „0” ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Morągu za pieśń „Przybyli ułani pod okienko” oraz Grupa „Słonka” z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu za wykonanie piosenki „W domu ojczystym”

I miejsce zajęła Grupa „Ekoludki" z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu za piosenkę „Polska, nasz dom”

W kategorii wiekowej Uczniowie Szkół Podstawowych klasy I-III (soliści):

wyróżnienia otrzymały:

Wiktoria Kaczyńska z koła wokalnego w Morąskim Domu Kultury za pieśń „My, pierwsza brygada”oraz Nikola Pietkiewicz z Fundacji Kreolia - Kraina Kreatywności w Jerutkach za pieśń legionową „Przybyli ułani pod okienko”

III miejsce otrzymał Paweł Okrój ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu – Filia w Bramce za pieśń legionową „Wojenko, wojenko”

II miejsce ex aequo otrzymały: Oliwia Domaszczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu – Filia w Bramce za wykonanie pieśni żołnierskiej „Modlitwa obozowa” oraz Julia Sprawka z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie za piosenkę „Sanitariuszka Małgorzatka”

I miejsce wyśpiewał Maciej Golianz Akademii Młodego Wokalisty w Szczytnie za pieśń patriotyczną „Cisza, modlitwa katyńska”

W kategorii wiekowej Uczniowie Szkół Podstawowych klasy I-III (zespoły):

III miejsce otrzymali: Barbara Postek, Maja Kubacka, Maja Włodarska ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Morągu za piosenkę „Serce w plecaku”

II miejsce zajęli: Kacper Marszałek, Michał Rybski, Maria Ejsymont, Katarzyna Korzeniewska, Zofia Safijańska, Amelia Kowal, Karolina Szeluga ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Morągu za wykonanie pieśni„Jedzie na kasztance”

I miejsce otrzymał zespół „Ananasy z pierwszej klasy” ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Morągu za pieśń „Przybyli ułani pod okienko”

W kategorii wiekowej Uczniowie Szkół Podstawowych klasy IV-VI (soliści):

II miejsce otrzymała Martyna Radomska ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie za piosenkę „Jedna chwila”

I miejsce wyśpiewała Wiktoria Paduch ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie za piosenkę „Powstanie – Dziewczyna z granatem”

WP 20151022 008 KopiowanieW kategorii wiekowej Uczniowie Szkół Podstawowych klasy IV-VI (zespoły):

II miejsce zajął zespół „Camerata” ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Morągu za pieśń legionową „O mój rozmarynie”

I miejsce otrzymał zespół „Biedronki” z Samorządowej Szkoły Podstawowej we Franciszkowie za piosenkę „W listopadzie”

W kategorii wiekowej Uczniowie Gimnazjów (soliści):

I miejsce zajęła Marta Drężek z Fundacji Kreolia - Kraina Kreatywności w Jerutkach za piosenkę z repertuaru Dany Lerskiej „Wrzosy”

W kategorii wiekowej Uczniowie Gimnazjów (zespoły):

II miejsce ex aequo otrzymali: zespół wokalny „Cantata” z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu za „Hymn do miłości ojczyzny” oraz zespół „Biedronki” z Samorządowego Gimnazjum we Franciszkowie za pieśń patriotyczną „Niepodległa, niepokorna”

W kategorii wiekowej Uczniowie Szkół Średnich i Dorośli (soliści):

I miejsce zajęła Angelika Wyszkowska z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu za piosenkę „Tchnienie wolności”

W kategorii wiekowej Uczniowie Szkół Średnich i Dorośli (chóry):

I miejsce otrzymał Chór Seniora „Morążanki” z Morąskiego Domu Kultury za pieśń hymniczną „Czerwone maki”

Nagrody rzeczowe ufundował Urząd Miejski w Morągu.

Laureaci konkursu wystąpią podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada przy ratuszu miejskim w Morągu.

Galeria zdjęć:

DSC02281 KopiowanieDSC02285 KopiowanieDSC02289 KopiowanieDSC02290 KopiowanieDSC02295 KopiowanieDSC02299 KopiowanieDSC02303 KopiowanieDSC02305 KopiowanieDSC02306 KopiowanieDSC02309 KopiowanieDSC02316 KopiowanieDSC02318 KopiowanieDSC02328 KopiowanieWP 20151022 008 KopiowanieWP 20151022 058 Kopiowanie