recytatorski PLAKAT Kopiowanie

Festiwal Recytatorski "Morąskie Debiuty"

25.05.2021 r. sala widowiskowo-kinowa MDK

Repertuar powinien być starannie dobrany pod względem wartości literackiej. Powinien również uwzględniać twórczość Patronów Roku 2021 ustanowionych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej- STANISŁAW LEM, CYPRIAN KAMIL NORWID, KRZYSZTOF KAMIL BACZYŃSKI, TADEUSZ RÓŻEWICZ, KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI.

Termin wysyłania zgłoszeń- do 18.05.2021 r.

Regulamin, Karta Zgłoszenia oraz Zgoda na przetwarzanie danych osobowych do pobrania

REGULAMIN FESTIWALU RECYTATORSKIEGO
„MORĄSKIE DEBIUTY”
PATRONI ROKU 2021 – STANISŁAW LEM, CYPRIAN KAMIL NORWID, KRZYSZTOF KAMIL BACZYŃSKI, TADEUSZ RÓŻEWICZ, KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI.
ROK 2021 - ROKIEM KONSTYTUCJI 3 MAJA.

Cele konkursu:
1. Popularyzacja literatury pięknej.
2. Rozwijanie u dzieci i młodzieży postawy twórczej oraz pobudzanie ich wrażliwości artystyczno-literackiej.
3. Dbałość o kulturę żywego słowa.
4. Stwarzanie dzieciom i młodzieży możliwości zaprezentowania wartościowych utworów poetyckich.
5. Poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów literackich.
6. Zwrócenie uwagi młodych ludzi – w dobie komputerów i telewizji – na słowo pisane.
7. Uczczenie Patronów Roku 2021 ustanowionych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
Termin i miejsce:
27.05.2021 r. (czwartek), miejsce: sala widowiskowo-kinowa Morąskiego Domu Kultury
W przypadku dalszego zamknięcia instytucji kultury festiwal odbędzie się w formie on-line.
Zasady uczestnictwa:
1. W festiwalu mogą wziąć udział uczniowie klas I-VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich Miasta i Gminy Morąg, a także
uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie.
• kategoria I – uczniowie klas I-III szkół podstawowych przygotowują jeden utwór poetycki dowolny (mile widziane wiersze patriotyczne
upamiętniające uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja)
• kategoria II – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych przygotowują jeden utwór poetycki dowolny (mile widziane wiersze
patriotyczne upamiętniające uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja)
• kategoria III – uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych przygotowują jeden utwór poetycki dowolny oraz fragment prozy
• kategoria IV – uczniowie szkół średnich przygotowują jeden utwór poetycki oraz fragment prozy
2. Repertuar powinien być starannie dobrany pod względem wartości literackiej. Powinien również uwzględniać twórczość
Patronów Roku 2021 ustanowionych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
3. Zgłoszenie udziału w konkursie powinno zawierać:
1) podstawowe informacje o uczestniku (imię i nazwisko, szkoła, klasa),
2) informacje o repertuarze (tytuły i autorzy prezentowanych utworów),
3) plik video z nagraną prezentacją konkursową (w przypadku wersji on-line).
4) Zgłoszenie udziału (karta zgłoszeniowa, zgoda na przetwarzanie danych osobowych) wraz z plikiem video (w przypadku wersji
on-line) należy przesłać e-mailem do 18 maja br. (wtorek) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przebieg konkursu:
1. Nadesłane prezentacje festiwalowe oceni jury powołane przez Organizatora.
2. W swojej ocenie jury kierować się będzie następującymi kryteriami:
• dobór repertuaru,
• walory artystyczne prezentowanych tekstów,
• interpretacja,
• dykcja,
• ogólny wyraz artystyczny.
3. Laureaci festiwalu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez Morąski Dom Kultury.
4. Uczestnictwo w festiwalu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie podstawowych informacji o uczestniku,
przesłanych materiałów i ich promocję w kanałach informacyjnych MDK oraz mediach.
5. Administratorem danych osobowych niezbędnych w celu rejestracji uczestników jest Morąski Dom Kultury z siedzibą w Morągu,
ul. Mickiewicza 19. Dane osobowe uczestników przetwarzane będą w celu organizacji i przeprowadzenia festiwalu.
Organizator oświadcza, iż dane uczestników nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
Będą one przechowywane przez okres niezbędny do realizacji wyżej określonych celów.
Dane nie będą udostępniane podmiotom zewnętrznym z wyjątkiem przypadków przewidzianych przepisami prawa. Uczestnikom
festiwalu, którzy podają dane osobowe, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych, sprostowania, ograniczenia
przetwarzania, przenoszenia danych, usunięcia danych.
6. Przesłanie zgłoszenia udziału w festiwalu będzie równoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
Wszelkie informacje pod nr. tel. 89 7572640 (wew. 21), 795402057 (Beata Cetkowska).