W dniu 20 marca 2026 r. przedszkolaki, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie, opiekunowie wybrali się do parku miejskiego w Morągu, aby przejść kolorowym korowodem do Morąskiego Domu Kultury.
Na miejscu odbyła się uroczystość pożegnania Zimy
i powitania Wiosny.
Każda grupa niosła kolorową kukłę Marzanny, która w tym roku była „Królową Dworów i Pałaców Polski”
, zgodnie z tematyką konkursu.
Wszystkie „Morenki” zostały ocenione przez komisję artystyczną w składzie: Agnieszka Milewska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu oraz Patrycja Sowizdrzał – wiceprezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Nieodkrytych Tajemnic” w Morągu.
Jury przyznało wyróżnienia oraz nagrody.
𝗠𝗔𝗥𝗭𝗔𝗡𝗡𝗔 „𝗥𝗢𝗭𝗔𝗟𝗜𝗡𝗗𝗔” WYKONANA PRZEZ GRUPĘ „ŻABKI STARSZE” ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. IRENY KWINTO W ŻABIM ROGU, GRUPA ,,0”; OSOBA REPREZENTUJĄCA: EMMA GALOCH, opiekun: Jolanta Sikorska
,,Ż𝗔𝗕𝗜𝗔𝗡𝗞𝗔 𝗠𝗢𝗥Ą𝗦𝗞𝗜𝗘𝗚𝗢 𝗗𝗪𝗢𝗥𝗨” – MARZANNA WYKONANA PRZEZ WIKTORIĘ GED ORAZ GRUPĘ ŻABKI MŁODSZE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. IRENY KWINTO W ŻABIM ROGU, ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY, opiekun: Joanna Machnyk, Ewa Skibiak
𝗠𝗔𝗥𝗭𝗔𝗡𝗞𝗔 „𝗝𝗘𝗗𝗬𝗡𝗔” WYKONANA PRZEZ GRUPĘ „KRÓLICZKI” Z PRZEDSZKOLA „JEDYNECZKA” W MORĄGU, opiekun: Anna Multan
„𝗗𝗔𝗠𝗘𝗦𝗦𝗔” – MARZANNA WYKONANA PRZEZ ALICJĘ RACHUBA Z KLASY III B ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W MORĄGU, opiekun: Elżbieta Syta
„𝗥ÓŻ𝗬𝗖𝗭𝗞𝗔” – MARZANNA WYKONANA PRZEZ GRUPĘ 1 (INTERNAT) ZE SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO W SZYMANOWIE, opiekun: Henryka Ćwiklińska
𝗠𝗔𝗥𝗭𝗔𝗡𝗡𝗔 „𝗦Ł𝗢𝗠𝗜𝗔𝗡𝗔 𝗣𝗔𝗡𝗡𝗔”WYKONANA PRZEZ GRUPĘ „MOTYLKI” Z PRZEDSZKOLA „JEDYNECZKA” W MORĄGU, opiekun: Joanna Mazurek
𝗠𝗔𝗥𝗭𝗔𝗡𝗡𝗔 „𝗝𝗔𝗗𝗪𝗜𝗡𝗜𝗔” WYKONANA PRZEZ „ZERÓWECZKĘ” Z NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JURKACH – ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY; opiekun: Aleksandra Kocełak
𝗠𝗔𝗥𝗭𝗔𝗡𝗡𝗔 „𝗪𝗜𝗟𝗛𝗘𝗟𝗠𝗜𝗡𝗔” WYKONANA PRZEZ KLASĘ 2 C ZE SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO W SZYMANOWIE, opiekun: Malwina Charzyńska
„𝗕𝗜𝗔Ł𝗔 𝗗𝗔𝗠𝗔”- MARZANNA WYKONANA PRZEZ GRUPĘ „BIEDRONKI” Z PRZEDSZKOLA NR 6 „POD ZIELONYM PARASOLEM” W MORĄGU, opiekun: Agnieszka Widuto
𝗠𝗔𝗥𝗭𝗔𝗡𝗡𝗔 „𝗥𝗬𝗖𝗛𝗘𝗭𝗔” WYKONANA PRZEZ KLASĘ VI F SP ZE SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO W SZYMANOWIE, opiekun: Anna Brędowska, Joanna Hrebelska
Nie zabrakło tańców integracyjnych oraz słodyczy.
Dziękujemy Wam za wspólne powitanie wiosny!






































































