ul. Mickiewicza 19,
14-300 Morąg

89 757-26-40
mdk.morag@o2.pl

DSC03616 Kopiowanie

 

 

 

 Morąski Dom Kultury po raz XVII był organizatorem
Przeglądu Kolęd i Pastorałek
„Śpiewajmy Maleńkiemu”.
Przegląd co roku cieszy się dużym powodzeniem wśród uczestników. Na scenie zaprezentowało się ponad 150 wykonawców, którzy wystąpili solowo i zespołowo.
Tak duża liczba występujących jest dowodem pielęgnowania tradycji wspólnego kolędowania.

 

 

 

 

Uczestników oceniło Jury w składzie: pan Karol Jurczak – nauczyciel muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, pani Irena Frąckiewicz – nauczyciel muzyk oraz pan Jerzy Mudry – nauczyciel muzyki.

Jurorzy przy ocenie wzięli pod uwagę: dobór repertuaru, walory głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny.

DSC03460 Kopiowanie

Kategoria wiekowa: Przedszkolaki (soliści):
II miejsce:
Roksana Niemiec z Przedszkola „Jedyneczka”, tytuł utworu: „Choinka”, opiekun: Renata Cołoś, Joanna Mazurek
I miejsce: Maja Kowalczyk z Przedszkola „Jedyneczka” (akompaniament- 3 osoby), tytuł utworu: „Kołysanka dla maluszka”, opiekun: Anna Kadylak, Iwona Sulewska

Kategoria wiekowa: Przedszkolaki (zespoły):
III miejsce:
Grupa „Słonka” z Przedszkola nr 6 ,,Pod Zielonym Parasolem” w składzie: Martyna Kobryń, Julita Roguska, Julia Klisz, Antek Cymbalak, Oskar Lipka, Oskar Figlant, tytuł utworu: „Za kominem świerszczyk grał”, opiekun: Ewa Jaroszewicz, Anna Gospodarek
II miejsce: Maja Iwaniec, Maja Jankowska, Lena Śliwińska, Andrzej Południkiewicz z Przedszkola „Jedyneczka”, tytuł utworu: „Lulajże Jezuniu”, opiekun: Jolanta Oręziak
I miejsce: Grupa „Wesołe Nutki” z Zerówki ze Szkoły Podstawowej im. Heleny Ponieważ w Słoneczniku, tytuł utworu: „Gore gwiazda Jezusowi”, opiekun: Grażyna Wachcińska

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy I-III – soliści):DSC03630 Kopiowanie
III miejsce:
Aleksandra Kocenko ze Szkoły Podstawowej w Lipowcu, tytuł utworu: „Biała ziemia”, opiekun: Anna Kocenko
II miejsce ex aequo: Maja Dziedzic ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie, tytuł utworu: „Kołysanka dla dzieciątka”,opiekun: Janina Krzyżanowska oraz Julia Kaszuba z Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie, tytuł utworu: „Gdy śliczna Panna”, opiekun: Piotr Żukowski
I miejsce ex aequo: Wiktoria Kaczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu, tytuł utworu: „Gwiazdeczka”, opiekun: Małgorzata Wiśnicka oraz Oliwia Szczurowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu, tytuł utworu: „Dzisiaj w Betlejem”, opiekun: Agnieszka Lipka

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy I-III – zespoły):
III miejsce: Z
espół Dziecięcy „Rozśpiewane Serduszkaz Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście, tytuł utworu: „Kolędnicy Wędrownych”, opiekun: Sylwia Pacholec-Rudol
II miejsce: Duet „Centki”: Maja Szymańska, Stefania Oleszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu, tytuł utworu: „Maleńka miłość”, opiekun: Monika Borowska
I miejsce: Grupa wokalna z klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Reymonta w Morągu, tytuł utworu: „Do szopy hej pasterze”, opiekun: Małgorzata Siejka-Masiuk

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy IV-VI – soliści):
III miejsce ex aequo:
Julia Sprawka z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie, tytuł utworu: „Cicho, cicho pastuszkowie”, opiekun: Jarosław Łabudziński oraz Anna Nalikowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu, tytuł utworu: „Prowadź gwiazdo nas”, opiekun: Ewa Łuszcz
II miejsce: Natalia Hajn z Fundacji Kreolia-Kraina Kreatywności w Jerutkach, tytuł utworu: „Oto dziś narodziła się miłość”, opiekun: Joanna Gawryszewska
I miejsce ex aequo: Martyna Staszkiewicz z Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście, tytuł utworu: „Zagraj dziecku kołysankę”, opiekun: Sylwia Pacholec-Rudol oraz Julia Płocharczyk z Fundacji Kreolia-Kraina Kreatywności w Jerutkach, tytuł utworu: „Mario, czy Ty wiesz”, opiekun: Joanna Gawryszewska

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy IV-VI – zespoły):
III miejsce: Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie
, tytuł utworu: „Mario, czy Ty wiesz”, opiekun: Janina Krzyżanowska
II miejsce: Zespół „Diamonds” z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku, tytuł utworu: „Dzień jeden w roku”, opiekun: Wiesław Gąsiorowski
I miejsce: Zespół „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu, tytuł utworu: „Gdyby nie gwiazda z Betlejem”, opiekun: Ewa Łuszcz

Kategoria wiekowa: Uczniowie Gimnazjów:
III miejsce: Katarzyna Kozłowska z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku,
tytuł utworu: „Sianko na stół”, opiekun: Maria Kucińska
II miejsce ex aequo: Oktawia Bernaś z Gimnazjum nr 2 w Ornecie, tytuł utworu: „Mario, czy Ty wiesz”, opiekun: Barbara Kucznier oraz Martyna Radomska z sekcji wokalnej z Morąskiego Domu Kultury, tytuł utworu: „Tobie mały Panie”, opiekun: Joanna Draheim
I miejsce: Agnieszka Mirkowicz z Gimnazjum nr 1 w Szczytnie, tytuł utworu: „Cicho, cicho pastuszkowie”, opiekun: Joanna Gawryszewska

DSC03684 KopiowanieKategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Średnich i Dorośli (soliści):
III miejsce: Angelika Wyszkowska z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu
, tytuł utworu: „Mizerna cicha”, opiekun: Joanna Draheim
II miejsce ex aequo: Karolina Grzywińska z Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie, tytuł utworu: „Cichej spokojnej nocy”, opiekun: Joanna Gawryszewska oraz Dominika Kłos z Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie – Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego, tytuł utworu: „Gwiazdki blask”, opiekun: Joanna Gawryszewska
I miejsce: Kacper Kwiatkowski z miejscowości Rychnowo (gmina Grunwald), tytuł utworu: „Znak Pokoju”

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Średnich i Dorośli (zespoły):
II miejsce: Duet: Weronika i Ewelina Ciok z sekcji wokalnej z Morąskiego Domu Kultury
tytuł utworu: „Uciekali”, opiekun: Joanna Draheim
I miejsce: Chór Seniora „Morążanki” z Morąskiego Domu Kultury, tytuł utworu: „Święta noc”, opiekun: Irena Frąckiewicz

Nagroda Grand Prix XVII Przeglądu Kolęd i Pastorałek: Zuzanna Belka z Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście, tytuł utworu: „Uciekali”, opiekun: Sylwia Pacholec-Rudol

Przegląd odbył się 19 grudnia 2016 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.

Galeria zdjęć:

DSC03382 KopiowanieDSC03384 KopiowanieDSC03387 KopiowanieDSC03399 KopiowanieDSC03377 KopiowanieDSC03401 KopiowanieDSC03405 KopiowanieDSC03406 KopiowanieDSC03407 KopiowanieDSC03409 KopiowanieDSC03410 KopiowanieDSC03413 KopiowanieDSC03414 KopiowanieDSC03418 KopiowanieDSC03416 KopiowanieDSC03423 KopiowanieDSC03426 KopiowanieDSC03428 KopiowanieDSC03429 KopiowanieDSC03433 KopiowanieDSC03436 KopiowanieDSC03438 KopiowanieDSC03429 KopiowanieDSC03433 KopiowanieDSC03438 KopiowanieDSC03440 KopiowanieDSC03444 KopiowanieDSC03443 KopiowanieDSC03445 KopiowanieDSC03449 KopiowanieDSC03451 KopiowanieDSC03452 KopiowanieDSC03454 KopiowanieDSC03464 KopiowanieDSC03467 KopiowanieDSC03470 KopiowanieDSC03472 KopiowanieDSC03474 KopiowanieDSC03479 KopiowanieDSC03481 KopiowanieDSC03483 KopiowanieDSC03487 KopiowanieDSC03492 KopiowanieDSC03494 KopiowanieDSC03496 KopiowanieDSC03500 KopiowanieDSC03505 KopiowanieDSC03508 KopiowanieDSC03511 KopiowanieDSC03512 KopiowanieDSC03516 KopiowanieDSC03518 KopiowanieDSC03525 KopiowanieDSC03535 KopiowanieDSC03538 KopiowanieDSC03542 KopiowanieDSC03545 KopiowanieDSC03551 KopiowanieDSC03555 KopiowanieDSC03564 KopiowanieDSC03568 KopiowanieDSC03573 KopiowanieDSC03577 KopiowanieDSC03585 KopiowanieDSC03592 KopiowanieDSC03596 KopiowanieDSC03600 KopiowanieDSC03604 KopiowanieDSC03610 KopiowanieDSC03620 KopiowanieDSC03626 KopiowanieDSC03635 KopiowanieDSC03648 KopiowanieDSC03680 Kopiowanie