ul. Mickiewicza 19,
14-300 Morąg

89 757-26-40
mdk.morag@o2.pl

DSC05557 Kopiowanie

 

 

W Morąskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego „Kolaż Dźwięków”.

Jest to wspaniała impreza, której fundamentem jest ukazanie piękna dźwięków gitary.

Przede wszystkim to wielkie wydarzenie dla fanów gitary, którzy prezentują swoje dokonania.

Zmagania konkursowe odbyły się w trzech kategoriach: soliści do lat 15, soliści powyżej 15 lat i zespoły gitarowe. Wszystkich uczestników oceniło Jury pod przewodnictwem muzyków: Mirosława Jagielskiego i Sławomira Zbysińskiego.

Podczas imprezy można było usłyszeć różne gatunki muzyki, począwszy od popu i rocka, poprzez jazz i muzykę klasyczną.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Morąski Dom Kultury.

Czytaj więcej: Konkurs Gitarowy "Kolaż Dźwięków"

DSC05031 Kopiowanie

 

 

Z okazji Walentynek Morąski Dom Kultury przygotował różne propozycje spędzania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O romantyczne akcenty podczas zajęć zadbali instruktorzy.

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały walentynkowy drobiazg od serca.

Walentynkowo i teatralnie udzielały się dzieci z koła teatralnego.

Podczas zajęć wokalnych uczestnicy śpiewali piosenki o miłości.

„Love breakdance” i „Zakochaj się w tańcu” - pod takim hasłem upłynęły zajęcia tańca breakdance oraz tańca nowoczesnego.

Nie zabrakło akcentów sportowych. Odbył się brydż w walentynkowym wydaniu, walentynkowy turniej szachowy i warcabowy oraz walentynkowy turniej bilarda i darta.

Spotkanie Koła Emerytów i Rencistów również odbyło się w klimacie walentynkowym.

Walentynkowa zumba przyciągnęła dużą rzeszę fanek.

14 lutego w Dzień Zakochanych odbył się galowy koncert „Szumią jodły na gór szczycie” z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wystąpiły gwiazdy polskiej Opery Kameralnej.

Morąskie Kino „Narie” zajęte było przez miłośników filmu „365 Dni”. Bilety zostały wyprzedane do ostatniego miejsca.

Czytaj więcej: Walentynki

DSC04906 Kopiowanie

 

 

W Morąskim Domu Kultury odbył się koncert „Bułat Okudżawa najpiękniejsze pieśni i ballady" w wykonaniu zespołu PIRAMIDY.

Zespół tworzy trójka wspaniałych muzyków:

Czytaj więcej: Koncert "Bułat Okudżawa"

DSC05100 Kopiowanie

 

W Morąskim Domu Kultury odbył się galowy koncert „Szumią jodły na gór szczycie” z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wystąpiły gwiazdy polskiej Opery Kameralnej. Koncert poprowadził Kazimierz Kowalski  - polski śpiewak operowy, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny. Prezenter radiowy i telewizyjny.

Podczas koncertu publiczność usłyszała fragmenty znanych i lubianych oper tj. „Straszny Dwór” Moniuszki. Sentymentalny nastrój odsłoniła zaś „Halka”, z której słynne „Szumią jodły na gór szczycie” są ponadczasowym symbolem nostalgii i tęsknoty za wolnym krajem…

Nie zabrakło arii operetkowych.

Koncert przeplatany był wspomnieniami o Janie Pawle II, które w znakomity sposób przedstawiał licznie zgromadzonej publiczności konferansjer.

Koncert zorganizowany został pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Gospodarzami koncertu byli: Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski, Zastępca Burmistrza – Leszek Biernacki oraz Dyrektor Morąskiego Domu Kultury – Andrzej Niewiadomski.

Na koniec wzruszające słowa wdzięczności dla artystów wyraził Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Burmistrz Morąga.

Galowy koncert „Szumią jodły na gór szczycie” z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II odbył się 14 lutego 2020 r. w sali widowiskowo-kinowej MDK.

Czytaj więcej: Galowy koncert

DSC04803 Kopiowanie

 

W okresie ferii zimowych Morąski Dom Kultury zorganizował dla dzieci i młodzieży różne formy spędzania czasu wolnego. Zajęcia odbywały się w terminie od 20.01. do 02.02.2020 r.

W ciągu dwóch tygodni wolnych od nauki szkolnej uczestnicy zajęć chętnie brali udział w turniejach i zabawach ludowych, w zajęciach plastycznych, teatralnych, wokalnych, muzycznych, szachowych i warcabowych oraz w warsztatach breakdance. Zabawa podczas gry z nowo zakupionymi grami planszowymi zainteresowała sporą rzeszę sympatyków tego rodzaju rywalizacji. Tematem zajęć teatralnych były scenariusze bajek o tematyce zimowej, tworzenie scenografii, wykonywanie kukiełek z warzyw i owoców oraz zabawa w teatr.

Czytaj więcej: Ferie zimowe