ul. Mickiewicza 19,
14-300 Morąg

89 757-26-40
mdk.morag@o2.pl

DSC05031 Kopiowanie

 

 

Z okazji Walentynek Morąski Dom Kultury przygotował różne propozycje spędzania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O romantyczne akcenty podczas zajęć zadbali instruktorzy.

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały walentynkowy drobiazg od serca.

Walentynkowo i teatralnie udzielały się dzieci z koła teatralnego.

Podczas zajęć wokalnych uczestnicy śpiewali piosenki o miłości.

„Love breakdance” i „Zakochaj się w tańcu” - pod takim hasłem upłynęły zajęcia tańca breakdance oraz tańca nowoczesnego.

Nie zabrakło akcentów sportowych. Odbył się brydż w walentynkowym wydaniu, walentynkowy turniej szachowy i warcabowy oraz walentynkowy turniej bilarda i darta.

Spotkanie Koła Emerytów i Rencistów również odbyło się w klimacie walentynkowym.

Walentynkowa zumba przyciągnęła dużą rzeszę fanek.

14 lutego w Dzień Zakochanych odbył się galowy koncert „Szumią jodły na gór szczycie” z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wystąpiły gwiazdy polskiej Opery Kameralnej.

Morąskie Kino „Narie” zajęte było przez miłośników filmu „365 Dni”. Bilety zostały wyprzedane do ostatniego miejsca.

Czytaj więcej: Walentynki

DSC05100 Kopiowanie

 

W Morąskim Domu Kultury odbył się galowy koncert „Szumią jodły na gór szczycie” z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wystąpiły gwiazdy polskiej Opery Kameralnej. Koncert poprowadził Kazimierz Kowalski  - polski śpiewak operowy, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny. Prezenter radiowy i telewizyjny.

Podczas koncertu publiczność usłyszała fragmenty znanych i lubianych oper tj. „Straszny Dwór” Moniuszki. Sentymentalny nastrój odsłoniła zaś „Halka”, z której słynne „Szumią jodły na gór szczycie” są ponadczasowym symbolem nostalgii i tęsknoty za wolnym krajem…

Nie zabrakło arii operetkowych.

Koncert przeplatany był wspomnieniami o Janie Pawle II, które w znakomity sposób przedstawiał licznie zgromadzonej publiczności konferansjer.

Koncert zorganizowany został pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Gospodarzami koncertu byli: Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski, Zastępca Burmistrza – Leszek Biernacki oraz Dyrektor Morąskiego Domu Kultury – Andrzej Niewiadomski.

Na koniec wzruszające słowa wdzięczności dla artystów wyraził Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Burmistrz Morąga.

Galowy koncert „Szumią jodły na gór szczycie” z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II odbył się 14 lutego 2020 r. w sali widowiskowo-kinowej MDK.

Czytaj więcej: Galowy koncert

DSC04803 Kopiowanie

 

W okresie ferii zimowych Morąski Dom Kultury zorganizował dla dzieci i młodzieży różne formy spędzania czasu wolnego. Zajęcia odbywały się w terminie od 20.01. do 02.02.2020 r.

W ciągu dwóch tygodni wolnych od nauki szkolnej uczestnicy zajęć chętnie brali udział w turniejach i zabawach ludowych, w zajęciach plastycznych, teatralnych, wokalnych, muzycznych, szachowych i warcabowych oraz w warsztatach breakdance. Zabawa podczas gry z nowo zakupionymi grami planszowymi zainteresowała sporą rzeszę sympatyków tego rodzaju rywalizacji. Tematem zajęć teatralnych były scenariusze bajek o tematyce zimowej, tworzenie scenografii, wykonywanie kukiełek z warzyw i owoców oraz zabawa w teatr.

Czytaj więcej: Ferie zimowe

DSC04906 Kopiowanie

 

 

W Morąskim Domu Kultury odbył się koncert „Bułat Okudżawa najpiękniejsze pieśni i ballady" w wykonaniu zespołu PIRAMIDY.

Zespół tworzy trójka wspaniałych muzyków:

Czytaj więcej: Koncert "Bułat Okudżawa"

DSC04573 Kopiowanie

 

 

W Morąskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji na scenie miały miejsce prezentacje okolicznościowe. Nie zabrakło życzeń, śpiewu, muzyki, tańca i recytacji.

W koncercie życzeń 100 lat dla solenizantów oraz piosenki znane i lubiane zaśpiewała Wiktoria Brzezińska z Morąskiego Domu Kultury. Wiersze dla Babć i Dziadków recytowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu: Łukasz Krugły oraz Kasia Krugła i Amelka Kowal (również z koła teatralnego MDK). Następnie jubilaci podziwiali występy dzieci z sekcji gimnastyki artystycznej z MDK.

Na zakończenie piosenki w duecie zaśpiewali Kacper Marszałek i Agata Świderska (młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4).

Uroczystość odbyła się 20 stycznia 2020 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka