ul. Mickiewicza 19,
14-300 Morąg

89 757-26-40
mdk.morag@o2.pl

2019

DSC01589 Kopiowanie

 

 

 

W Morąskim Domu Kultury 22 października 2019 r. odbył się XI Konkurs Pieśni Patriotycznej „Szlakiem Niepodległości”.

Celem imprezy jest krzewienie patriotyzmu oraz umożliwienie prezentacji umiejętności wokalnych uczestników.

Wykonawców oceniła komisja artystyczna w składzie: Irena Frąckiewicz – muzyk, dyrygent, Małgorzata Mróz – muzyk, Monika Lipka – pracownik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim w Morągu.

 

 

Werdykt Jury:

KATEGORIA WIEKOWA: PRZEDSZKOLAKI

Wyróżnienie - BŁAŻEJ POGODA I CHÓREK DZIECI Z GRUPY „BIEDRONKI” Z PRZEDSZKOLA NR 6 „POD ZIELONYM PARASOLEM” W MORĄGU (4-latki) za utwór „Polska to nasz dom”

Wyróżnienie - GRUPA STARSZAKÓW „PLASTUSIE” Z PRZEDSZKOLA NR 2 W MORĄGU (6-latki) za wykonanie hymnu państwowego „Mazurek Dąbrowskiego”

Wyróżnienie - GRUPA STARSZAKÓW „KRASNALE HAŁABAŁY” Z PRZEDSZKOLA NR 2 W MORĄGU (5-6-latki) za piosenkę „Nasze Polskie ABC”

Wyróżnienie - PRZEDSZKOLAKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W MORĄGU: DUET: KAROLINA BUTA, ALICJA CZERNIAK (5-6 latki) za piosenkę „Polsko Ma”

Wyróżnienie - GRUPA: „MUMINKI” - PRZEDSZKOLAKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W MORĄGU za interpretację wokalnąutworu „Szybuj Orle”

III miejsce - MARCELINA MRÓZ Z PRZEDSZKOLA NR 6 „POD ZIELONYM PARASOLEM” W MORĄGU za wykonanie piosenki „Wielkie święto”

II miejsce – DUET: HANNA MIKUŁAN, OLIWIA MACHLIŃSKA Z PRZEDSZKOLA NR 6 „POD ZIELONYM PARASOLEM” W MORĄGU za utwór „Jedenasty listopada”

I miejsce - DUET: KALINA PAJĄK, ZUZANNA SZEWCZYK Z PRZEDSZKOLA „JEDYNECZKA” W MORĄGU za piosenkę „Co to jest niepodległość”

KATEGORIA WIEKOWA: KLASY I-III

Wyróżnienie - DARIA WITUCKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W MORĄGU za wykonanie pieśni: „Rozkwitały pąki białych róż”

Wyróżnienie - KLASA II A ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W MORĄGU za utwór: „Legiony”

III miejsce - ZOFIA SADOWSKA, WOJCIECH ROGOZIŃSKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W MORĄGU za interpretację piosenki „Dziś idę walczyć – Mamo!”

II miejsce – GRZEGORZ HAJN Z FUNDACJI KREOLIA-KRAINA KREATYWNOŚCI W JERUTKACH za piosenkę „Chłopcy silni jak stal”

I miejsce - TRIO: GABRIELA POSTEK, PATRYCJA SZABUNIA, OLIWIA STATEK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W MORĄGU za wykonanie utworu „Myślimy o Polsce”

KATEGORIA WIEKOWA: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI

Wyróżnienie - ROKSANA SKURKA Z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W BARTOSZYCACH za piosenkę „Powrócisz tu”

Wyróżnienie - WIKTORIA KRAŚNIEWSKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO W ŁĄCZNIE za utwór „Miejcie nadzieję”

Wyróżnienie - JULIA GRZYWIŃSKA Z FUNDACJI KREOLIA-KRAINA KREATYWNOŚCI W JERUTKACH za interpretację utworu: „Taki kraj”

III miejsce – WIKTORIA BRZEZIŃSKA Z MORĄSKIEGO DOMU KULTURY za pieśń „Wojenko, wojenko”

III miejsce – WIKTORIA KACZYŃSKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W MORĄGU za utwór „Piechota”

II miejsce – WIKTORIA KUŹMOWICZ Z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W BARTOSZYCACH za piosenkę „Ojczyzno ma”

I miejsce - WIKTORIA PRZĘCZEK ZE STUDIA WOKALNEGO TATIANY KRAKOWSKIEJ W OLSZTYNIE za utwór „Kolęda Warszawska 1939”

I miejsce - DUET: WIKTORIA POKROPSKA I DAWID POKROPSKI ZE STUDIA WOKALNEGO TATIANY KRAKOWSKIEJ W OLSZTYNIE za pieśń „To oni szli”

I miejsce - CHÓR „CAMERATA” ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W MORĄGU za utwór „Marsz I Brygady”

KATEGORIA WIEKOWA: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY VII, VIII

III miejsce – KACPER MARSZAŁEK Z MORĄGA za piosenkę „Dziewczyna z granatem”

III miejsce – KAROLINA STUPCZYK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W MORĄGU za utwór utworu: „Niepodległość trudne słowo”

II miejsce – JULIA SPRAWKA Z MIEJSKO-GMINNEGO CENTRUM KULTURY W ZALEWIE za piosenkę „Co to jest niepodległość”

II miejsce – ZESPÓŁ WOKALNY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W MORĄGU za pieśń „Uwierz Polsko”

I miejsce - NATALIA HAJN Z FUNDACJI KREOLIA-KRAINA KREATYWNOŚCI W JERUTKACH za interpretację wokalną utworu „Inka”

KATEGORIA WIEKOWA: UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH I DOROŚLI

III miejsce – ZUZANNA STEFANIUK Z ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W DOBROCINIE za piosenkę „Dziewczyna z granatem”

II miejsce – LENA KOPYŁEK Z ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W DOBROCINIE za utwór „Taki kraj”

II miejsce – MARTA SOCHA Z ZESPOŁU SZKÓŁ LICEALNYCH W MORĄGU za piosenkę „Biały krzyż”

I miejsce - EWELINA CIOK Z MORĄSKIEGO DOMU KULTURY za utwór „Czwarta trzydzieści”

I miejsce - CHÓR SENIORA „MORĄŻANIE” Z MORĄSKIEGO DOMU KULTURY za wykonanie pieśni „Modlitwa obozowa”

Galeria zdjęć:

  • DSC01559_Kopiowanie
  • DSC01560_Kopiowanie
  • DSC01567_Kopiowanie
  • DSC01573_Kopiowanie
  • DSC01577_Kopiowanie
  • DSC01581_Kopiowanie
  • DSC01584_Kopiowanie
  • DSC01589_Kopiowanie
  • DSC01598_Kopiowanie
  • DSC01602_Kopiowanie
  • DSC01607_Kopiowanie
  • DSC01609_Kopiowanie
  • DSC01613_Kopiowanie
  • DSC01620_Kopiowanie
  • DSC01623_Kopiowanie
  • DSC01627_Kopiowanie
  • DSC01630_Kopiowanie
  • DSC01636_Kopiowanie
  • DSC01642_Kopiowanie
  • DSC01646_Kopiowanie
  • DSC01647_Kopiowanie
  • DSC01656_Kopiowanie
  • DSC01662_Kopiowanie
  • DSC01672_Kopiowanie
  • DSC01678_Kopiowanie
  • DSC01680_Kopiowanie
  • DSC01688_Kopiowanie
  • DSC01698_Kopiowanie
  • DSC01700_Kopiowanie
  • DSC01708_Kopiowanie
  • DSC01712_Kopiowanie
  • DSC01721_Kopiowanie
  • DSC01727_Kopiowanie
  • DSC01732_Kopiowanie
  • DSC01738_Kopiowanie
  • DSC01739_Kopiowanie
  • DSC01750_Kopiowanie
  • DSC01753_Kopiowanie
  • DSC01760_Kopiowanie
  • DSC01763_Kopiowanie
  • DSC01772_Kopiowanie
  • DSC01780_Kopiowanie
  • DSC01786_Kopiowanie
  • DSC01795_Kopiowanie
  • DSC01799_Kopiowanie
  • DSC01810_Kopiowanie
  • DSC01817_Kopiowanie
  • DSC01821_Kopiowanie
  • DSC01845_Kopiowanie
  • DSC01850_Kopiowanie
  • DSC01851_Kopiowanie
  • DSC01858_Kopiowanie
  • DSC01864_Kopiowanie
  • DSC01877_Kopiowanie
  • DSC01880_Kopiowanie

Simple Image Gallery Extended