ul. Mickiewicza 19,
14-300 Morąg

89 757-26-40
mdk.morag@o2.pl

DSC03554 Kopiowanie

 

Kolejna Wigilia Miejska za nami. Kolejna okazja do spotkania z mieszkańcami, wspólnego kolędowania, składania sobie życzeń.

Uroczystego otwarcia Wigilii dokonał Zastępca Burmistrza Morąga – Leszek Biernacki.

Pięknych chwil nie zabrakło. Program artystyczny był bogaty. Były wydarzenia towarzyszące tj. jarmark świąteczny, gdzie instytucje zaprezentowały swoje wyroby m.in. ozdoby, zabawki czy stroiki.  

Mikołaj rozdawał uczestnikom spotkania sianko wigilijne.

Całości dopełnił blask choinki, która strojona była własnoręcznie wykonanymi ozdobami przyniesionymi przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Czytaj więcej: Wigilia miejska

DSC03121 Kopiowanie

 

W Morąskim Domu Kultury 17.12.2019 r. odbył się XX Wojewódzki – Jubileuszowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu”.

Kolędy i pastorałki zaśpiewali soliści, zespoły, chóry – dzieci, młodzież i dorośli.

Uczestnicy oceniani byli za emisję głosu, intonację, ekspresję wykonania i radość muzykowania.

Jurorami Festiwalu byli: Irena Frąckiewicz - muzyk, Małgorzata Mróz - muzyk, Jacek Dziadkowiec -pracownik Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małdytach.

Kolędy i pastorałki to prosty i wspaniały sposób, żeby opowiedzieć o Bożym Narodzeniu. To również sposób na ewangelizację i dzielenie się wiarą.

Czytaj więcej: XX Festiwal Kolęd i Pastorałek

DSC02730 Kopiowanie

 

 

 

 

Przez dwa dni (5-6.12.2019 r.) mieliśmy zaszczyt gościć w naszym kinie św. Mikołaja!
Z okazji mikołajek w kinie Narie odbyły się seanse zorganizowane bajki pt. "Kraina Lodu II". Po projekcji do sali wszedł niespodziewany gość, który wywołał uśmiech na twarzach dzieci- sam św. Mikołaj!

Czytaj więcej: Mikołajki w Kinie Narie

DSC02974 Kopiowanie

 

Morąski Dom Kultury był organizatorem kolejnej edycji Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży „Otwarte Drzwi”.

Wymaganiem konkursowym podobnie jak w poprzednich edycjach było napisanie prac literackich: trzech wierszy lub prozy o dowolnej tematyce.

Niezwykle ważnym celem tego konkursu jest promowanie i rozwijanie młodych talentów, rozwijanie wyobraźni twórczej, wyrabianie nawyku dbałości o kulturę języka na różnych poziomach (ortograficznym, interpunkcyjnym, leksykalnym, składniowym, fleksyjnym, graficznym) oraz popularyzacja twórczości literackiej.

Czytaj więcej: Konkurs Literacki "Otwarte Drzwi"