ul. Mickiewicza 19,
14-300 Morąg

89 757-26-40
mdk.morag@o2.pl

DSC03418 Kopiowanie

 

Morąski Dom Kultury po raz 18 był organizatorem
Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
„Śpiewajmy Maleńkiemu”
(do 17 edycji impreza nosiła nazwę Przeglądu Kolęd i Pastorałek).
Festiwal co roku przyciąga bardzo dużą ilość wykonawców, którzy reprezentują różne placówki z terenu województwa
warmińsko-mazurskiego.

Uczestnicy wykonują ciekawy i różnorodny repertuar polskich kolęd i pastorałek. Swoje talenty prezentują poprzez śpiewy solowe, zespołowe, wokalno-instrumentalne i chóralne.
Oceny programu i poziomu wykonawców dokonało Jury. Ocenie podlegał poziom wykonania, walory głosowe, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny. W jury zasiedli: Irena Frąckiewicz – muzyk, Monika Lipka – pracownik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim oraz Jerzy Mudry – muzyk.
Spośród 150 uczestników Jurorzy postanowili przyznać następujące miejsca:

Kategoria – Przedszkolaki:
III miejsce - Grupa „Słonka” z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu
za wykonanie utworu „Chojka” (melodia i słowa ludowe)
II miejsce - Zespół „Smerfy” z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu (tytuł utworu: „W lichej stajni”)
I miejsce - Natalia Gnat z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Gwiazdki świecą nad stajenką”)

Kategoria – Szkoły Podstawowe: soliści (klasy I-III)DSC03396 KopiowanieIII miejsce -Lena Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Morągu (tytuł utworu: „Maleńka miłość”)
II miejsce - Emilia Przekopowicz z Fundacji na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Kreolia-Kraina Kreatywności” w Jerutkach (tytuł utworu: „Gore gwiazda”)
I miejsce - Aleksandra Kozieł z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Jadą kolędnicy, jadą”)

Kategoria – Szkoły Podstawowe: zespoły (klasy I-III)
III miejsce - Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu
(tytuł utworu: „Gloria”)
II miejsce - Zespół „Centki” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu (tytuł utworu: „Od serca do ucha”)
I miejsce - Zespół wokalny „III a ze Szkoły Podstawowej nr 2” im. Władysława Reymonta w Morągu (tytuł utworu: „W żłobie leży”)

Kategoria – Szkoły Podstawowe: soliści (klasy IV-VII)
III miejsce - Angelika Krawczyk z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim
(tytuł utworu: „Kolęda cisza”)
II miejsce - Wiktoria Brzezińska z Morąskiego Domu Kultury(tytuł utworu: „Aniołek najładniejszy”)
I miejsce - Hubert Ciok ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie (tytuł utworu: „Kolęda o ludzkim zrozumieniu”)

Kategoria – Szkoły Podstawowe: zespoły (klasy IV-VII)
III miejsce - Duet: Wiktoria Kaczyńska i Maria Ejsymont ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu
(tytuł utworu: „Sianko na stół”)
II miejsce - Zespół „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu (tytuł utworu: „Od serca do ucha”)
I miejsce - „Ukulele Trio” w składzie: Zofia Sidorowicz, Marta Szybko, Martyna Trociuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie (tytuł utworu: „Przybieżeli do Betlejem”)

Kategoria – Szkoły Podstawowe: klasy gimnazjalne
III miejsce - Julia Babik z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim
(tytuł utworu: „Kiedy nam do siebie bliżej”)
II miejsce - Martyna Radomska z sekcji wokalnej Morąskiego Domu Kultury (tytuł utworu: „Kto wie”)
I miejsce - Wiktoria Głodowska z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Mario, czy Ty wiesz”)

Kategoria – Szkoły Średnie i Dorośli: soliści
III miejsce - Julia Zielińska z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim
(tytuł utworu: „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”)
II miejsce - Jan Paczkowski z sekcji wokalnej Morąskiego Domu Kultury (tytuł utworu: „Cicha noc”)
I miejsce - Dominika Wilków z Zespołu Szkół Zawodowych i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Ostródzie (tytuł utworu: „Kolęda o ludzkim zrozumieniu”)

Kategoria – Szkoły Średnie i Dorośli: zespoły
III miejsce - Sekcja wokalna z Morąskiego Domu Kultury
(tytuł utworu: „Uciekali”)
II miejsce - Chór Seniora „Morążanie” z Morąskiego Domu Kultury (tytuł utworu: „Triumfy króla niebieskiego”)
I miejsce - Grupa wokalna z Miłakowa „Zagazowani” (tytuł utworu: „Ten szczególny dzień się budzi”

Grand Prix i udział w eliminacjach regionalnych Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika otrzymali:
Zespół wokalny „Wild” z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim - zespół mieszany, różne kategorie wiekowe,
(tytuł utworu: „Piosenka świąteczna”) oraz Kacper Kwiatkowski z Zespołu Szkół Zawodowych i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Ostródzie (tytuł utworu: „Tobie mały Panie”)

18 Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu” odbył się 12 grudnia 2017 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.

Galeria zdjęć:

DSC03339 KopiowanieDSC03341 KopiowanieDSC03362 KopiowanieDSC03387 KopiowanieDSC03369 KopiowanieDSC03377 KopiowanieDSC03386 KopiowanieDSC03396 KopiowanieDSC03404 KopiowanieDSC03414 KopiowanieDSC03415 KopiowanieDSC03418 KopiowanieDSC03420 KopiowanieDSC03430 KopiowanieDSC03428 KopiowanieDSC03435 KopiowanieDSC03444 KopiowanieDSC03455 KopiowanieDSC03459 KopiowanieDSC03464 KopiowanieDSC03472 KopiowanieDSC03478 KopiowanieDSC03493 KopiowanieDSC03499 KopiowanieDSC03510 KopiowanieDSC03517 KopiowanieDSC03527 KopiowanieDSC03508 KopiowanieDSC03540 KopiowanieDSC03546 KopiowanieDSC03553 KopiowanieDSC03562 KopiowanieDSC03569 KopiowanieDSC03581 KopiowanieDSC03592 KopiowanieDSC03593 KopiowanieDSC03601 KopiowanieDSC03615 KopiowanieDSC03623 KopiowanieDSC03639 KopiowanieDSC03652 KopiowanieDSC03682 KopiowanieDSC03687 KopiowanieDSC03692 KopiowanieDSC03694 KopiowanieDSC03700 KopiowanieDSC03706 KopiowanieDSC03716 KopiowanieDSC03721 KopiowanieDSC03743 KopiowanieDSC03732 KopiowanieDSC03748 KopiowanieDSC03761 KopiowanieDSC03772 KopiowanieDSC03775 KopiowanieDSC03784 KopiowanieDSC03789 KopiowanieDSC03797 KopiowanieDSC03818 Kopiowanie