ul. Mickiewicza 19,
14-300 Morąg

89 757-26-40
mdk.morag@o2.pl

DSC03227 Kopiowanie

 

Protokół Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży „Otwarte Drzwi”
W Morąskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie konkursu literackiego twórczości dzieci i młodzieży „Otwarte Drzwi”.
Od wielu lat konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, potwierdza jak wielka kreatywność drzemie w młodych ludziach i jak wielka, a zarazem uniwersalna jest potrzeba opowiadania historii.

Komisja w składzie: Elżbieta Duch – polonistka, Małgorzata Szliter – polonistka, Magdalena Zaborowska - pracownik czytelni dla Dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ocenie 32 prac wzięła pod uwagę: twórczy charakter utworu, poziom literacki, samodzielność i oryginalność, poprawność stylistyczną i językową.

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Podstawowych (proza):
III miejsce: Gabriela Rowicka zeSzkoły Podstawowej nr 2 w Morągu, godło „Gawi” za prozę pt.: „List do Mamy”
II miejsce: Maria Ejsymont ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu, godło „Pani Czekoladka” za prozę pt.: „Podróż Statolotem”
I miejsce: Julia Durka zeSzkoły Podstawowej nr 4 w Morągu, godło „Julik King” za prozę pt.: „Szkoła Życia”

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Podstawowych (wiersze):
Wyróżnienie: Alicja Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu, godło „Gwiazdka” za wiersze pt.: „Nad rzeką”, „Słońce”, „Zima”
Wyróżnienie: Szymon Pruchniewski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu, godło „Dolareq” za wiersze pt.: „Przygody z piłką”, „Coś do wygrania”, „Deszcz”
Wyróżnienie: Olaf Brynda ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu, godło „Karmeld” za wiersze pt.:„Pracowita sobota”, „Wirtualni”, „Grzybobranie”
Wyróżnienie: Filip Gieszczyński ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu, godło „Fafelak” za wiersze pt.:„Sen”, „Zima”, „Marzenie”

Klasy gimnazjalne (proza):
I miejsce: Weronika Boraczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu, godło „Herbst” za prozę pt.: „Patrząc w mrok”

Klasy gimnazjalne (wiersze):
Wyróżnienie: Damian Zakrzewski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Morągu, godło „Applowski Wizjoner”
II miejsce:
Oriana Falkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu, godło „Szept”
I miejsce:
Dominika Milewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu, godło „Will Shipskir”

Uczniowie Szkół Średnich (proza):
I miejsce: Wiktoria Buczek z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu, godło „Lunaza prozę pt.: „Pozbawiona duszy”

Uczniowie Szkół Średnich (wiersze):
III miejsce: Wiktoria Buczek z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu, godło „Luna”
II miejsce
: Weronika Gancewska z II Liceum Ogólnokształcącego im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie, godło „Abażur” za wiersze pt.: „Oni”, „Słowa nie na myśli”, „Noce nienazwane”
I miejsce: Maciej Henryk Modzelewski, godło „Wysocki 17” z Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach za wiersze pt.: „Lot Ikara – Świtanie”, „Morąskie zaklinanie zmierzchu. Nad Jeziorem Skiertąg”, „Nad Rozlewiskiem Morąskim o świcie”

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 8 grudnia 2017 r. w sali na poddaszu.

Galeria zdjęć:

DSC03210 KopiowanieDSC03213 KopiowanieDSC03214 KopiowanieDSC03217 KopiowanieDSC03218 KopiowanieDSC03219 KopiowanieDSC03222 KopiowanieDSC03223 KopiowanieDSC03228 KopiowanieDSC03241 KopiowanieDSC03242 KopiowanieDSC03243 Kopiowanie