ul. Mickiewicza 19,
14-300 Morąg

89 757-26-40
mdk.morag@o2.pl

DSC06916 Kopiowanie

 

W niedzielę, 9 kwietnia 2017 r., w Morąskim Domu Kultury odbył się
II Warmińsko Mazurski Turniej Szachowy
o Puchar Burmistrza Morąga

zaliczany do klasyfikacji grand prix województwa w szachach szybkich.
70 miłośników gry królewskiej z różnych miast postanowiło sprawdzić swoją wyobraźnię umysłową i rozwinąć strategię szachową
(w poprzednim roku liczba zawodników wyniosła 59).

Szachiści z Olsztyna, Elbląga, Ostródy, Kętrzyna, Giżycka, Biskupca, Bydgoszczy, Targowiska Dolnego, Lubawy, Sampławy, Samborowa, Nowego Miasta Lubawskiego, Uzdowa, Pasłęka i oczywiście z Morąga rywalizowali między sobą tzw. systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund przy kojarzeniu komputerowym (przy zegarach elektronicznych z tempem 10 min. + 5 sek.).

Turniej został zgłoszony do oceny rankingowej dla szachów szybkich i również umożliwia wejście na listę rankingową przez Międzynarodową Federację Szachową (FIDE) co świadczy, że charakter tej imprezy sportowej miał bardzo wysoką rangę.

Najlepsi gracze zostali nagrodzeni od 1 do 6 miejsca w kat. open oraz w poszczególnych kategoriach według regulaminu.

Pula nagród w sumie wyniosła 1030 zł.

Najlepszym zawodnikiem turnieju, który zdobył 7,5 pkt (na 9 możliwych) okazał się pan Krzysztof Budrewicz z klubu MKSz "Hetman-Pionier" Kętrzyn.

Puchar, nagrodę pieniężną oraz materiały reklamowe i gadżety o Morągu dla zwycięzcy wręczył zastępca Burmistrza - Pan Leszek Biernacki.

DSC06965 Kopiowanie

Najlepsi zawodnicy w wybranych kategoriach:
I miejsce- KRZYSZTOF BUDREWICZ -
klub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn
II miejsce- RADOSŁAW MALCZYK
- klub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn
III miejsce- ZBIGNIEW SZYMCZAK
- klub SSz BDK Biskupiec
IV miejsce- RAFAŁ JÓŹWIK
- klub MLKS Ostródzianka Ostróda
V miejsce- KAMIL LENDZION
- klub KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD
VI miejsce- WALDEMAR KOZŁOWSKI
- klub UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn
Zawodnik krajowy o rankingu PZSzach do 1800- MICHAŁ KOZŁOWSKI
- klub UKS Trzydziestka Olsztyn
Nejlepszy nestor od 60 lat- BOHDAN DANISZKOWICZ
- klub Pasłęk
Najlepszy młodzik do 14 lat- MICHAŁ KOZŁOWSKI
- klub UKS Trzydziestka Olsztyn
Najlepsza kobieta- NATALIA KOSAKOWSKA
- klub Morąg
Nejlepszy zawodnik z Gminy Morąg- TOMASZ SULKOWSKI
Nagroda losowana- MICHAŁ TRENDOWSKI

Szczegółowe wyniki

Organizatorami imprezy byli: Morąski Dom Kultury, Warmińsko Mazurski Związek Szachowy oraz Urząd Miejski w Morągu.

Podziękowania za wsparcie imprezy: Krzysztof Kowalewski - firma Agromech, Mini Bar Dorota Krasnowska (którzy również w czasie imprezy zapewnili uczestnikom bufet z ciepłymi daniami) oraz sklep sportowy Olimp; lokalnym mediom za opublikowanie informacji w portalach internetowych i gazetach; Jackowi Szczygłowskiemu za wykonanie projektu plakatu oraz doskonałej grafiki oraz wszystkim zaangażowanym przy organizacji turnieju i w jego trakcie.

Galeria zdjęć:

DSC06892 KopiowanieDSC06894 KopiowanieDSC06895 KopiowanieDSC06897 KopiowanieDSC06899 KopiowanieDSC06909 KopiowanieDSC06913 KopiowanieDSC06917 KopiowanieDSC06920 KopiowanieDSC06930 KopiowanieDSC06934 KopiowanieDSC06941 KopiowanieDSC06944 KopiowanieDSC06948 KopiowanieDSC06951 KopiowanieDSC06959 KopiowanieDSC06965 KopiowanieDSC06966 Kopiowanie