ul. Mickiewicza 19,
14-300 Morąg

89 757-26-40
mdk.morag@o2.pl

DSC02942 Kopiowanie

 

W Morąskim Domu Kultury 3 grudnia 2015 r. odbyło się rozstrzygnięcie
Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży „Otwarte Drzwi”.

 

Uczestnicy konkursu w dowolnej formie – poezji lub prozy snuli swoje rozważania na temat miłości, przyjaźni, fascynacji światem baśniowo-magicznym. Prace odzwierciedlały również ich problemy, pojawił się także wątek patriotyczny.

W VI edycji konkursu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół średnich.

W Jury zasiedli: Elżbieta Duch (polonistka), Joanna Kulik (kierownik Czytelni dla Dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej), Małgorzata Szliter (polonistka).

Jurorzy ocenili: styl pisania, umiejętności twórczego myślenia, bogactwo wyobraźni, zasób słownictwa, wiedzę językową.

Wyniki konkursu:

Grupa wiekowa – Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy IV-VI):

w kategorii poezja:

za udział: Aleksandra Kordala z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach (godło „Braveheart”) oraz Michał Panasiuk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach (godło „Muminek)

Grupa wiekowa – Uczniowie Gimnazjów:

w kategorii poezja:

wyróżnienia: Katarzyna Buczek z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu oraz koła literackiego w Morąskim Domu Kultury (godło „Pani Warner”) oraz Wiktoria Maria Buczek z Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Morągu i koła literackiego w Morąskim Domu Kultury (godło „Luna”)

I miejsce: Weronika Gancewska z Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Morągu oraz koła literackiego w Morąskim Domu Kultury (godło „Szalony Kapelusznik”)

w kategorii proza:

za udział: Maja Redosz z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu (godło „Życie”) oraz Wiktoria Maria Buczek z Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Morągu i koła literackiego w Morąskim Domu Kultury (godło „Luna”)

wyróżnienia: Pola Kobryń z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu (godło „Leia”)

III miejsce: Mikołaj Niemczewski z Gimnazjum im. Alberta Einsteina w Żabim Rogu

(godło „Niemi”)

II miejsce: Anna Krajewska z Gimnazjum nr 1 im .Jana Pawła II w Morągu (godło „Blanka”)

I miejsce: Weronika Gancewska z Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Morągu oraz koła literackiego w Morąskim Domu Kultury (godło „Szalony Kapelusznik”)

Grupa wiekowa – Uczniowie Szkół Średnich:

w kategorii proza:

za udział: Kinga Semkowska z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu (godło „Semi”) oraz Martyna Piskorowska z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu (godło „Tini”)

I miejsce: Julia Lubiecka z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu (godło: „Tulinen Tähti”)

Galeria zdjęć:

DSC02932 KopiowanieDSC02933 KopiowanieDSC02936 KopiowanieDSC02938 KopiowanieDSC02948 KopiowanieDSC02949 KopiowanieDSC02951 KopiowanieDSC02954 Kopiowanie