DSC 0277 Kopiowanie

 

Na zajęciach w świetlicy wiejskiej w Bramce w październiku wspólnie graliśmy w gry planszowe oraz ruchowe, rysowaliśmy, malowaliśmy farbami, robiliśmy lampiony z liści. Chodziliśmy na spacery. W trosce o naszą odporność przygotowywaliśmy zdrowe, smaczne oraz pełne witamin owocowo-warzywne koktajle. W ostatnich dniach robiliśmy wiązanki na groby z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych. 

DSC 0261 Kopiowanie

 

 

Gdy pogoda nie dopisuje staramy się spędzać miło czas na wspólnych zabawach. Gry, zabawy, zajęcia plastyczne, podczas których dzieci korzystając z darów jesieni tworzą piękne, jesienne dekoracje. Tym razem dzieci wspólnie przygotowały kolorową, pyszną i pełną witamin sałatkę owocową. 

DSC 0262 Kopiowanie

 

ZAJĘCIA KULINARNE

W ramach projektu Lokalna Organizacja Turystyczna ,, Kraina Nieodkrytych Tajemnic " w Morągu od czerwca do grudnia zorganizowała dla mieszkańców terenów wiejskich Gminy Morąg warsztaty kulinarne, w których czynnie braliśmy udział.

 

IMAGE00170 Kopiowanie

 

 

Dnia 25 stycznia 2019 r. w świetlicy odbyła się zabawa choinkowa oraz Dzień Babci i Dziadka. Przybyło bardzo dużo dzieci ze swoimi rodzicami oraz dziadkami. Imprezę rozkręcały Biedronka Asia i Biedronka Lidka. Na wszystkich czekał poczęstunek, dobra zabawa z zespołem Paradise, a na koniec na dzieci czekała niespodzinka- przybycie wyczekiwanego gościa Mikołaja, który wręczył wszystkim dzieciom paczki.

 

 

received 319593755312949 Kopiowanie

 

WIGILIA I JASEŁKA

Jest taki dzień, jedyny dzień w roku, gdy milkną spory i łezka kręci się w oku. To wieczór Wigilijny poprzedzający Boże Narodzenie. To piękny czas, pełen nadziei i cudownych chwil spędzonych z rodziną. Taki wspaniały czas przeżylismy dnia 14 grudnia w świetlicy wiejskiej w Bramce. W uroczystości udział wzięli mieszkańcy sołectwa oraz zaproszeni goście. Po jasełkach została odczytana przez księdza odpowiednia ewangelia oraz nastąpiły życzenia świąteczne i noworoczne. Oczywiście ważny moment to łamanie się opłatkiem. Następnie zaproszeni goście zajadali się potrawami przygotowanymi na tę właśnie okazję.