ul. Mickiewicza 19,
14-300 Morąg

89 757-26-40
mdk.morag@o2.pl

Spis treści

 

Kółko plastyczne

 

- grupa I (7-9 lat) - wtorki (godz. 16:00-17:30, sala 305) A. Krajewska Kopiowanie

- grupa II (10-12 lat) - środy (godz. 16:00-17:30, sala 305)

- grupa III (12 lat i powyżej) - czwartki (godz. 16:00-17:30, sala 305)

 

Prowadzący - st. instruktor ds. plastyki - Małgorzata Fudała

 

Magdalena Czepkowska KopiowanieKółko Plastyczne ma na celu stymulowanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, kształtowanie emocjonalnego i poznawczego stosunku do otoczenia. Stwarza możliwości, aby samemu przekonać się czym jest sztuka i poczuć radość tworzenia. Uczestnicy zajęć uczą się swobodnego posługiwania linią i plamą, kształtem i barwą na płaszczyźnie i w przestrzeni. Zdobywają umiejętność posługiwania się poznanymi technikami plastycznymi, potrafią je łączyć.

 

Pozbywają się niepewności w tym co robią, umacniają wiarę we własne możliwości twórcze.DSC06145 Kopiowanie

 

Uczą się czegoś bardzo ważnego w życiu – tolerancji, zrozumienia, że inna osoba może postrzegać i przedstawiać tą samą rzecz w całkiem inny sposób. Uczą się także pracy w grupie. Dzieci i młodzież w każdym roku szkolnym bierze udział w konkursach plastycznych, zdobywa wiele nagród i wyróżnień.

 

 

 

 

image0000image0001image0002image0003image0004image0005image0006image0007Julia MilczanowskaPatrycja GórakPaulina DobrzańskaZuzanna BoraczyńskaAnna Krajewska KopiowanieJulia Radlińska KopiowanieJustyna KopiowanieKinga Koźlakiewicz KopiowanieMalwina Możejko KopiowanieNatalia Szydłowska KopiowanieNatalia Trzcińska KopiowanieOliwia Terpińska KopiowanieStanisław Adamczyk KopiowanieZofia Dzidziewicz Kopiowanie

 


 

 

KONKURS PLASTYCZNY "TUWIM DZIECIOM"

Organizator - Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu

Nagrodzone dzieci z Koła Plastycznego MDK

kategoria wiekowa klasy I-III  

III miejsce - Pola Terpińska

wyróżnienia:

- Lena Radzikowska

- Nikola Krasna

- Liliana Marusiak

kategoria wiekowa klasy IV-VI

II miejsce - Zofia Dzidziewicz

wyróżnienia:

- Kornelia Zacheja

- Aleksandra Koch

NAGRODZONYM GRATULUJEMY!

  • 1_Kopiowanie
  • 2_Kopiowanie
  • 3_Kopiowanie
  • 4_Kopiowanie
  • 5_Kopiowanie
  • 6_Kopiowanie
  • 7_Kopiowanie
  • DSC01504_Kopiowanie
  • DSC01507_Kopiowanie
  • DSC01510_Kopiowanie
  • DSC01513_Kopiowanie
  • DSC01517_Kopiowanie
  • DSC01520_Kopiowanie
  • DSC01523_Kopiowanie
  • DSC01527_Kopiowanie
  • DSC01538_Kopiowanie

Simple Image Gallery Extended


 

 

 

KONKURS PLASTYCZNY "WIERSZOWANY ŚWIAT BRZECHWY"

Organizatorem konkursu był Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

Komisja konkursowa dnia 10 kwietnia 2019 r. dokonała wyboru najlepszych prac w trzech kategoriach wiekowych.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 16 kwietnia 2019 r. w Oddziale dla Dzieci MBP w Morągu.

Z Kółka Plastycznego MDK zostało nagrodzonych aż siedmioro dzieci:

kategoria wiekowa - klasy I-III

II miejsce - Kajetan Krzysztoszek

wyróżnienie - Zuzanna Ejsymont

kategoria wiekowa - klasy IV-VI

I miejsce - Karolina Terpińska

II miejsce - Alicja Niemanowska

III miejsce - Maria Ejsymont

III miejsce - Anna Pawlukiewicz

wyróżnienie - Antonina Ejsymont

 

  • 1_Kopiowanie
  • 2_Kopiowanie
  • 3_Kopiowanie
  • 4_Kopiowanie
  • 5_Kopiowanie
  • 6_Kopiowanie
  • 7_Kopiowanie
  • DSC07034_Kopiowanie
  • DSC07043_Kopiowanie
  • DSC07048_Kopiowanie
  • DSC07053_Kopiowanie
  • DSC07055_Kopiowanie
  • DSC07057_Kopiowanie
  • DSC07063_Kopiowanie
  • DSC07069_Kopiowanie
  • DSC07070_Kopiowanie
  • DSC07079_Kopiowanie
  • DSC07083_Kopiowanie

Simple Image Gallery Extended

 

 

„Zapobiegam pożarom”

– Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na szczeblu powiatowym rozstrzygnięty

To już kolejna edycja konkursu plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". Jury zebrało się 3 stycznia 2019 r. i wybrało prace do dalszego etapu konkursu szczebla wojewódzkiego.

Prace plastyczne oceniła komisja w składzie:

  • Pani Wanda Rakowicz – artysta malarz,
  • bryg. Tomasz Ostrowski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie,
  • dh Ryszard Harasim – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP,
  • kpt. Grzegorz Różański – Zastępca dowódcy JRG Ostróda

Docenione zostały również prace z Kółka Plastycznego MDK

II grupa wiekowa szkoła podstawowa klasy I-III

  • Kajetan Krzysztoszek

III grupa wiekowa szkoła podstawowa klasy IV-VI

  • Zofia Dzidziewicz
  • Kinga Koźlakiewicz
  • Maria Eysmont
  • Oliwia Terpińska

IV grupa wiekowa szkoła gimnazjalna

  • Justyna Chojnacka

V grupa wiekowa szkoła ponad gimnazjalna

  • Natalia Szydłowska
  • Anna Krajewska

 

Konkurs „Zapobiegajmy Pożarom” - wyniki etapu wojewódzkiego Olsztyn 2019

Na konkurs "Zapobiegajmy Pożarom" wpłynęło 171 prac. Komisja w dniu 15 lutego 2019 r. dokonała oceny nadesłanych prac.

Z Morąskiego Domu Kultury zostali nagrodzeni:

Grupa II – SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III

  • Kajetan Krzysztoszek

Grupa III – SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI

  • Kinga Koźlakiewicz
  • Maria Ejsymont

 Grupa IV– SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY VII-VIII, GIMNAZJUM

  • Justyna Chojnacka

Grupa V– SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

  • Anna Krajewska

  • 1_Kopiowanie
  • 2_Kopiowanie
  • 3_Kopiowanie
  • 4_Kopiowanie
  • 5_Kopiowanie
  • 6_Kopiowanie
  • 7_Kopiowanie
  • 8_Kopiowanie

Simple Image Gallery Extended

 

 

XXVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kalendarz GOK 2019” ogłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie.

Temat tegorocznej edycji to: „Mój talent, moja pasja". W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 700 prac.

Komisja wybrała i przyznała 13 równorzędnych nagród: 12 nagród miesiąca i 1 nagrodę okładki. Ponadto z pozostałych prac, które nie zakwalifikowały się do kalendarza, komisja przyznała 35 wyróżnień. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się trzy osoby z Kółka Plastycznego MDK:

Nagrody Główne:

  • Anna Pawlukiewicz
  • Patrycja Niemanowska

Wyróżnienie- Maria Ejsymont

  • Anna_Pawlukiewicz_Kopiowanie
  • Maria_Ejsymont_Kopiowanie
  • Patrycja_Niemanowska_Kopiowanie

Simple Image Gallery Extended

 

 

 

Rozstrzygnięcie kokursu plastycznego "Hej kolęda, kolęda!"

14.12.2018 r.

organizator- Morąski Dom Kultury

  • DSC02748_Kopiowanie
  • DSC02749_Kopiowanie
  • DSC02750_Kopiowanie
  • DSC02751_Kopiowanie
  • DSC02758_Kopiowanie
  • DSC02761_Kopiowanie
  • DSC02766_Kopiowanie
  • DSC02767_Kopiowanie
  • DSC02772_Kopiowanie
  • DSC02778_Kopiowanie
  • DSC02781_Kopiowanie
  • SKMBT_C36018121411010_0001_Kopiowanie
  • SKMBT_C36018121411010_0002_Kopiowanie

Simple Image Gallery Extended

 

 

Antonina Ejsymont Kopiowanie

 

 

 

 

Dzieci z Morąskiego Domu Kultury brały udział
w konkursie plastycznym "Paddington poznaje Polskę"
zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

Dnia 20.11.2018 r. został rozstrzygnięty konkurs i wręczone nagrody.

Z Kółka Plastycznego MDK zostali wyróżnieni i nagrodzeni:

kategoria wiekowa - klasy I-III
miejsce II - Jagoda Wojcinowicz
wyróżnienie - Lena Prajwocka
wyróżnienie - Michał Marusiak-Łesyk

kategoria wiekowa - klasy IV-VI
miejsce I - Kinga Koźlakiewicz
miejsce I - Zofia Dzidziewicz
miejsce III - Anna Pawlukiewicz
miejsce III - Antonina Ejsymont

 

 

 

  • Anna_Pawlukiewicz_Kopiowanie
  • Antonina_Ejsymont_Kopiowanie
  • DSC02219_Kopiowanie
  • DSC02225_Kopiowanie
  • DSC02230_Kopiowanie
  • DSC02233_dodać_Kopiowanie
  • DSC02236_Kopiowanie
  • DSC02242_Kopiowanie
  • DSC02249_Kopiowanie
  • Jagoda_Wojcinowicz_Kopiowanie
  • Kinga_Koźlakiewicz_Kopiowanie
  • Lena_Prajwocka_Kopiowanie
  • Michał_Marusiak-Łesyk_Kopiowanie
  • Zofia_Dzidziewicz_Kopiowanie

Simple Image Gallery Extended

 

 

1 Kopiowanie

 

 

III OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "PEJZAŻE"

organizator - Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach

Na konkurs wpłynęło 400 prac z całej Polski. Dnia 22 maja 2018 r. komisja konkursowa wytypowała prace do nagród i wyróżnień, w tym dwie z Kółka Plastycznego Morąskiego Domu Kultury:

2 Kopiowanie

 

 

 

 

KATEGORIA - SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI
WYRÓŻNIENIE - MARIA EJSYMONT

KATEGORIA - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
WYRÓŻNIENIE - ANNA KRAJEWSKA

 

 

 


 

1 KopiowanieMiejska Biblioteka Publiczna w Morągu ogłosiła konkurs plastyczny
"BIBLIOTEKA MOICH MARZEŃ".
Dzieci i młodzież z Kółka Plastycznego Morąskiego Domu Kultury wzięły w nim udział z dużym sukcesem:
kategoria II
I miejsce - Anna Pawlukiewicz
wyróżnienie - Michał Marusiak-Łesyk
kategoria III
I miejsce - Malwina Możejko
II miejsce - Magdalena Grobis
wyróżnienie - Patrycja Niemanowska
wyróżnienie - Karolina Terpińska
kategoria IV
I miejsce - Weronika Boraczyńska
II miejsce - Emilia Obniska
II miejsce - Natalia Szydłowska
Dnia 8.05.2018 r. w Oddziale dla Dzieci MBP odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

7 Kopiowanie8 Kopiowanie9 Kopiowanie14 KopiowanieDSC07272 KopiowanieDSC07273 KopiowanieDSC07274 KopiowanieDSC07275 KopiowanieDSC07280 KopiowanieDSC07281 KopiowanieDSC07290 KopiowanieDSC07293 KopiowanieDSC07298 KopiowanieDSC07301 KopiowanieDSC07308 Kopiowanie

 

 

 4 KopiowanieVI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
PT.: "NIECH ŻYJE ROCK 'N` ROLL"
"Plastyczne inspiracje piosenek Romualda Lipko i zespołu Budka Suflera"
POD HONOROWYM PATRONATEM
PANA JACKA KARNOWSKIEGO PREZYDENTA MIASTA SOPOTU

W Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie 9 kwietnia 2018 r. odbyło się wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: "Niech żyje Rock N` Roll". Wśród laureatów nie zabrakło dzieci i młodzieży z Kółka Plastycznego Morąskiego Domu Kultury:

rysunek, malarstwo5 KopiowanieI kategoria wiekowa
III miejsce - Amelia Milczanowska

III kategoria wiekowa
wyróżnienie - Emilia Obniska
VI kategoria wiekowa
wyróżnienie - Anna Krajewska

praca przestrzenna
I kategoria wiekowa
wyróżnienie - Maria Ejsymont
wyróżnienie - Patrycja Niemanowska

Opiekun artystyczny - st. instr ds. plast. - Małgorzata Fudała

Podczas uroczystości specjalnym gościem był pan Romuald Lipko, z którym po wręczeniu nagród odbyło się spotkanie. Można było otrzymać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

1 Kopiowanie2 Kopiowanie3 KopiowanieSopot 005 KopiowanieSopot 009 KopiowanieSopot 015 KopiowanieSopot 036 KopiowanieSopot 041 KopiowanieSopot 054 KopiowanieSopot 067 KopiowanieSopot 073 KopiowanieSopot 078 KopiowanieSopot 080 KopiowanieSopot 087 KopiowanieSopot 093 Kopiowanie

 

 

 

 IMG 20180321 082604 Kopiowanie

 

 

 

PROTOKÓŁ
z posiedzenia komisji konkursu plastycznego
pt.: „WIELKANOCNA OZDOBA TWOJEGO DOMU”
organizator Morąski Dom Kultury

 

 

 

 

 

 

 

  • IMG_20180321_082604_Kopiowanie
  • IMG_20180321_082638_Kopiowanie
  • IMG_20180321_082645_Kopiowanie
  • IMG_20180321_082712_Kopiowanie
  • IMG_20180321_082727_Kopiowanie
  • IMG_20180321_082734_Kopiowanie
  • IMG_20180321_082740_Kopiowanie
  • SKMBT_C36018032110540_0001_Kopiowanie
  • SKMBT_C36018032110540_0002_Kopiowanie

Simple Image Gallery Extended

 

 

 

1 KopiowanieOgólnopolski Konkurs Plastyczny
„Zapobiegam pożarom”
na szczeblu powiatowym rozstrzygnięty

10 stycznia odbyło się posiedzenie jury eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegam pożarom”, które wybrało prace do konkursu szczebla wojewódzkiego. Wyboru prac dokonała komisja w składzie:
1. Pani Wanda Rakowicz- artysta plastyk,
2. bryg. Tomasz Ostrowski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie,
3.
dh. Ryszard Harasim – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej,
4. bryg. Piotr Wlazłowski - Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie

Na uznanie zasłużyły również prace z Kółka Plastycznego MDK
II grupa wiekowa (szkoła podstawowa klasy I-III)- Amelia Milczanowska
III grupa wiekowa (klasy IV-VI)- Aniela Cymbalak, Karolina Terpińska, Malwina Możejko, Dominika Dębkowska
IV grupa wiekowa (gimnazjum)- Emilia Obniska, Weronika Boraczyńska
V grupa szkoły ponadgimnazjalne-
Anna Krajewska

Konkurs „Zapobiegajmy Pożarom” - wyniki etapu wojewódzkiego Olsztyn 2018

Na konkurs "Zapobiegajmy Pożarom" wpłynęły 223 prace. Komisja postanowiła wyróżnić 23 prace w poszczególnych grupach wiekowych, które zostały przekazane na eliminacje centralne do ZG ZOSP RP w Warszawie. Wśród nich znalazły się prace z Morąskiego Domu Kultury.

Grupa III – SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI 2 KopiowanieDominika Dębkowska – gm. Morąg, pow. ostródzki
Malwina Możejko – gm. Morąg, pow. ostródzki
Aniela Cymbalak – gm. Morąg, pow. ostródzki
Grupa IV– SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY VII-VIII, GIMNAZJUM
Emilia Obniska – gm. Morąg, pow. ostródzki
Grupa V– SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
Anna Krajewska – gm. Morąg, pow. ostródzki

Konkurs „Zapobiegajmy Pożarom” - wyniki finału Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Warszawa 2018

 Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowały się 343 prace plastyczne.

 Z Kółka Plastycznego Morąskiego Domu Kultury

 I miejsce otrzymała ANNA KRAJEWSKA (V grupa - szkoły ponadgimnazjalne).

 Wręczenie nagród odbyło się 20 kwietnia 2018 r. w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji w Warszawie-Wilanowie.

 GRATULACJE !!!

5 Kopiowanie3 Kopiowanie4 Kopiowanie

 

 

 

 

DSC03257 KopiowanieDnia 11 grudnia 2017 r. w Morąskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w świątecznym konkursie plastycznym
pt. Radość Świąt Bożego Narodzenia.

PROTOKÓŁ
z posiedzenia komisji konkursu plastycznego
pt.: „RADOŚĆ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”
organizator Morąski Dom Kultury

Komisja konkursowa w składzie:
Przewodnicząca: Jolanta Rygalska
Członek: Teresa Chojnacka
Członek: Halina Maryniowska

w dniu 7.12.2017 r. dokonała oceny nadesłanych prac konkursowych. Łącznie wpłynęło 156 prac. Po zapoznaniu się z pracami komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
1. Grupa przedszkolna
I miejsce - Staś Hubacz - Przedszkole nr 2, opiekun Natalia Bugajska
II miejsce - Lena Hunder - Przedszkole "Jedyneczka", opiekun Elżbieta Wiśniewska
III miejsce - Maciej Bałtruszewicz - Przedszkole "Jedyneczka", opiekun Ewa Falkowska
wyróżnienie - Dorota Kańska - Przedszkole nr 2, opiekun Emilia Perraud
wyróżnienie - Weronika Kwiatkowska - Przedszkole "Jedyneczka", opiekun Ewa Falkowska
wyróżnienie - Lidia Paj - Przedszkole "Jedyneczka", opiekun Ewa Falkowska
2. Klasy I-III
I miejsce - Kornelia Zacheja - Morąski Dom Kultury, opiekun Małgorzata Fudała
II miejsce - Maja Brejnak - Klub Wojskowy, opiekun Anna Milewska
III miejsce - Michał Marusiak - Łesyk - Morąski Dom Kultury
wyróżnienie - Lena Lenkiewicz - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Jurkach
wyróżnienie - Maja Kubacka - Szkoła Podstawowa nr 4, opiekun Lidia Szwaradzka
wyróżnienie - Agata Krakowiak - Szkoła Podstawowa nr 2
wyróżnienie - Marta Milczanowska - Morąski Dom Kultury
wyróżnienie - Julia Karpińska - Klub Wojskowy, opiekun Anna Milewska
3. Klasy IV-VII
I miejsce - Aniela Cymbalak - Morąski Dom Kultury
II miejsce - Kinga Koźlakiewicz - Morąski Dom Kultury
III miejsce - Karolina Raćkowska - Szkoła Podstawowa nr 4
wyróżnienie - Zuzanna Bąk - Klub Wojskowy, opiekun Anna Milewska
wyróżnienie - Zofia Safijańska - Morąski Dom Kultury
wyróżnienie - Józefina Wiśniewska - Szkoła Podstawowa w Łącznie opiekun Alicja Sienkiewicz-Gajewska
wyróżnienie - Julia Pawlak - Morąski Dom Kultury

4. W grupie wiekowej - klasy gimnazjalne jury postanowiło nie przyznać żadnej nagrody
5.
Warsztaty Terapii Zajęciowej, Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze
I miejsce - Katarzyna Metryka - Środowiskowy Dom Pomocy w Morąg, opiekun Katarzyna Szultek
II miejsce - Andrzej Dzieniszewski - Środowiskowy Dom Pomocy w Morągu, opiekun Katarzyna Szultek
III miejsce - Lidia Grzegorzewska - Warsztaty Terapii Zajęciowej, opiekun Renata Łoboda.

  • DSC03249_Kopiowanie
  • DSC03253_Kopiowanie
  • DSC03257_Kopiowanie
  • DSC03265_Kopiowanie
  • DSC03271_Kopiowanie
  • DSC03286_Kopiowanie
  • DSC03290_Kopiowanie
  • DSC03300_Kopiowanie
  • DSC03309_Kopiowanie
  • DSC03318_Kopiowanie

Simple Image Gallery Extended

 

 

1 Kopiowanie

 

XXVI OGÓLNOPOLSKI KONKURS "KALENDARZ GOK 2018"

Temat tegorocznego konkursu: „Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie”
Organizator - Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie
Komisja przyznała 13 równorzędnych nagród: 12 nagród miesiąca i 1 nagrodę okładki.
Z pozostałych prac, które nie znalazły się w kalendarzu komisja wybrała prace przyznając im wyróżnienia.
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się trzy osoby z Kółka Plastycznego Morąskiego Domu Kultury:
- nagroda - miesiąc listopad - Anna Krajewska
- wyróżnienie - Malwina Możejko
- wyróżnienie - Emilia Obniska
Opiekun artystyczny - st. instr ds. plast. - Małgorzata Fudała.
Każda z nagrodzonych i wyróżnionych osób otrzymała pamiątkowy dyplom i kalendarz.

2 Kopiowanie3 Kopiowanie

 

 

 

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny1 Kopiowanie
„Magiczny Sopot. Sopot pod żaglami”
pod honorowym patronatem
Pana Jacka Karnowskiego Prezydenta Miasta Sopotu

W skład Jury weszli:
- Karolina Olszewska
– Prusak – artysta, plastyk, Absolwentka ASP w Gdańsku – Wydział Malarstwa specjalność grafika warsztatowa
- pani Klaudyna Karczewska – Szymkowiak plastyk miejski Miasta Sopotu, Absolwentka ASP w Gdańsku
- pani Karolina Babicz – Kaczmarek Dyrektor Muzeum Miasta Sopotu
Na konkurs wpłynęło łącznie 985 prac plastycznych z przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całej Polski.
Wśród nagrodzonych znalazły się dwie osoby z Kółka Plastycznego Morąskiego Domu Kultury
2 Kopiowanie

 

III KATEGORIA WIEKOWA:
wyróżnienie - WERONIKA BORACZYŃSKA
IV KATEGORIA WIEKOWA
wyróżnienie - PAULINA TERPIŃSKA
Uroczyste wręczenie nagród Laureatom konkursu odbyło się 15 maja 2017 w placówce Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie.

 

 

 

 

DSC08192 Kopiowanie

 

 Dnia 10 maja 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla dzieci w Morągu odbyło się
podsumowanie konkursu plastycznego "Kraina Baśni".

Komisja konkursowa ( przewodnicząca - Danuta Łoszkowska, członek - Beata Pietras, członek - Iwona Madej)   w III kategoriach wiekowych przyznała nagrody i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znalazły się również dzieci z Kółka Plastycznego Morąskiego Domu Kultury:

II kategoria wiekowa5 Kopiowanie
I miejsce - Hanna Nowak
II miejsce - Kinga Koźlakiewicz
wyróżnienie - Zofia Dzidziewicz
wyróżnienie - Kornelia Zacheja

III kategoria wiekowa
II miejsce - Aniela Cymbalak
II miejsce - Oliwia Terpińska
wyróżnienie - Natalia Trzcińska

 

1 Kopiowanie2 Kopiowanie3 Kopiowanie4 Kopiowanie6 Kopiowanie7 KopiowanieDSC08169 KopiowanieDSC08176 KopiowanieDSC08179 KopiowanieDSC08183 KopiowanieDSC08187 KopiowanieDSC08190 KopiowanieDSC08196 KopiowanieDSC08204 KopiowanieDSC08212 Kopiowanie

 

 

1 Kopiowanie

OTWARTY KONKURS PLASTYCZNY „UROKI POLSKIEJ WSI”
ROZSTRZYGNIĘTY
14.12.2016

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego „Kalendarz GOK 2017", którego tematem były „Uroki polskiej wsi” wzięło udział 41 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski. Zostało nagrodzonych 13 prac (równorzędne nagrody), które będą stanowiły ilustracje poszczególnych miesięcy roku plus okładka kalendarza.

2 KopiowanieW tegorocznym kalendarzu miesiąc wrzesień zdobi praca Hanny Nowak z Kółka Plastycznego MDK.
Ponadto 38 prac zostało wyróżnionych, a jedno z wyróżnień przypadło Hannie Białek także z MDK.
Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie.

 

 

 

2 Kopiowanie        III OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
PT.: "NIECH ŻYJE ROCK N` ROLL"
POD HONOROWYM PATRONATEM
PANA JACKA KARNOWSKIEGO PREZYDENTA MIASTA SOPOTU

Dnia 12.11.2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie odbyło się posiedzenie Jury III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: "Niech żyje Rock N` Roll".
W skład Jury weszli:
Karolina Olszewska - Prusak - artysta plastyk absolwentka ASP w Gdańsku (Wydział Malarstwa - specjalność grafika warsztatowa)
Jerzy Rajczyk - artysta, muzyk, współpracował z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej
Wojciech Korzeniowski - Prezes Fundacji Sopockie Korzenie, impresario zespołu "Kombi"
Tegoroczna edycja konkursu była inspirowana tematami muzycznymi twAnna Krajewska Kopiowanieórczości Marka Piekarczyka oraz zespołu "Kombi"
Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienie aż czterem młodym artystkom z Kółka Plastycznego Morąskiego Domu Kultury:
rysunek, malarstwokategoria wiekowa - klasy gimnazjalne
wyróżnienie - Paulina Terpińska
rzeźba
kategoria wiekowa - klasy IV-VI
II miejsce - Aniela Cymbalak
III miejsce - Karolina Terpińska
kategoria wiekowa - klasy gimnazjalne
II miejsce - Anna Krajewska
Opiekun artystyczny - st. instr. ds. plast. - Małgorzata Fudała
Podsumowanie konkursu plastycznego i wręczenie nagród odbyło się 28.11.2016 r. w budynku Nowego Dworca Sopot.
Serdecznie gratulujemy!!!

1 Kopiowanie3 Kopiowanie4 KopiowanieAniela Cymbalak KopiowanieKarolina Terpińska KopiowaniePaulina i Ania KopiowaniePaulina Terpińska Kopiowanie

 

 

Julia Milczanowska Kopiowanie

 

W Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach 10 czerwca 2016 r. został rozstrzygnięty
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "PEJZAŻE".

Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła również uczestniczki Kółka Plastycznego MDK:
Szkoły Podstawowe klasy IV-VI
     - III miejsce- Daria Latek
     - wyróżnienie- Martyna Pitrus
     - wyróżnienie- Malwina Możejko
Spośród nadesłanych prac komisja postanowiła wybrać 25 prac do wystawy pokonkursowej - trzy z Morąskiego Domu Kultury:
     - Julia Milczanowska
     - Emilia Obniska
     - Anna Krajewska

 

Anna Krajewska KopiowanieDaria Latek KopiowanieEmilia Obniska KopiowanieMalwina Możejko KopiowanieMartyna Pitrus Kopiowanie

 

 

 

Anna Krajewska KopiowanieVI MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY
"PRZYRODA W KOLORACH - PTAKI"

Organizator - Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie
Współorganizator - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Na konkurs wpłynęło 3437 prac z całego świata.
Przewodniczącym jury był absolwent ASP w Krakowie artysta malarz, wykładowca akademicki
dr Jacek Pasieczny.
Dwie osoby z Kółka Plastycznego Morąskiego Domu Kultury zostały wyróżnione.
Jury przyznało:Emilia Obniska KopiowanieEmilii Obniskiej wyróżnienie (kategoria - formy przestrzenne i techniki różne)
Annie Krajewskiej (w tej samej kategorii) wyróżnienie honorowe w postaci kwalifikacji na wystawę pokonkursową.
Uroczystość ogłoszenia wyników VI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Przyroda w Kolorach” odbyło się 4 czerwca 2016 r. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (ul. M. Kopernika 27) w Palmiarni „Victoria”.
W związku z podsumowaniem konkursu otwarto wystawę prac uczestników zakwalifikowanych do wystawy, wyróżnionych oraz laureatów.

 

 

 

Konkurs Plastyczny "UŚMIECHNIJ SIĘ MAMO"

Organizator: Miejsko-Gminne Centrum Kultury w ZalewieKarolina Terpińska Kopiowanie
Wręczenie nagród odbyło się 27.05.2016 r.
Dzieci z Kółka Plastycznego Morąskiego Domu Kultury otrzymały nagrody i wyróżnienia:
Kategoria wiekowa I
wyróżnienie- Kinga Koźlakiewicz
wyróżnienie-
Julia Radlińska
kategoria wiekowa II
I miejsce- Karolina Terpińska
II miejsce-
Malwina Możejko

Julia Radlińska KopiowanieKinga Koźlakiewicz KopiowanieMalwina Możejko Kopiowanie

 

 

KONKURS PLASTYCZNY "KSIĄŻKOWY BESTSELLER"DSC06702 Kopiowanie

Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu.
Na konkurs wpłynęło 131 prac
Komisja Konkursowa w składzie:
Przewodnicząca - Anna Milewska
Członek - Elżbieta Duch
Członek - Iwona Madej
oceniła prace przyznając nagrody i wyróżnienia także uczestnikom Kółka Plastycznego MDK.
II kategoria wiekowa
I miejsce - Zofia DzidziewiczDSC06696 KopiowanieIII miejsce - Karolina Terpińska
wyróżnienie - Oliwia Terpińska
III kategoria wiekowa
II miejsce - Karol Woronko
III miejsce - Martyna Pitrus
wyróżnienie - Justyna Chojnacka
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 9.05.2016 r. w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

 

1 Kopiowanie2 Kopiowanie3 Kopiowanie4 Kopiowanie5 KopiowanieDSC06720 Kopiowanie6 KopiowanieDSC06683 KopiowanieDSC06687 KopiowanieDSC06704 Kopiowanie

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY1 Kopiowanie2 Kopiowanie"PIĘKNO I BRZYDOTA W SZAROŚCI" RAWICZ 2016

ORGANIZATOR: GIMNAZJUM IM. ADAMA OLBRACHTA PRZYJMY- PRZYJEMSKIEGO W SIERAKOWIE
WSPÓŁORGANIZATORZY: MUZEUM ZIEMI RAWICKIEJ, MIEJSKIE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W LESZNIE
Dnia 14.03 2016 r. obradowało Jury w składzie:
Przewodniczący:
dr hab. prof. nadz. Jacek Jarczewski, artysta plastyk, Dyrektor Muzeum Ziemi Rawickiej, wykładowca ASP we Wrocławiu
Członkowie:
Sylwia Erbert-Hoja, artysta plastyk, pracownik BWA w Lesznie
Sylwia Henkulak - Matysiak, artysta plastyk, działacz kultury
Tomasz Bzdęga, artysta plastyk, działacz kultury
Barbara Szumna, artysta plastyk, działacz kultury
Na konkurs napłynęło 3419 prac (I kat. 909, II kat. 1237, III kat. 1273) z całej Polski.
Jury przyznało Annie Krajewskiej i Paulinie Terpińskiej z Kółka Plastycznego MDK wyróżnienia honorowe w postaci kwalifikacji na wystawę pokonkursową.

 

 

wojewódzkiKonkurs „Zapobiegajmy Pożarom” - wyniki etapu wojewódzkiego

Na konkurs plastyczny wpłynęło 185 prac z 12 powiatów (brak prac z powiatów: Braniewo, Działdowo, Giżycko, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztyn, Szczytno). Wdniu 8 lutego 2016 r. w siedzibie ZOW ZOSPRP w Olsztynie przeprowadzono ocenę prac w wyniku której, komisja oceniająca postanowiła wyróżnić prace trzech osób z kółka plastycznego MDK: Zofia Dzidziewicz, Karolina Terpińska oraz Michał Kikoła. Łącznie zakwalifikowano 23 prace do eliminacji krajowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, zostaną one przekazane na eliminacje centralne do Warszawy.

 

8 Kopiowanie

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
"ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"

Zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Morągu był organizatorem konkursu na szczeblu gminnym.

Dnia 19 stycznia 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

Wśród nagrodzonych znaleźli się też twórcy z Kółka Plastycznego MDK:
klasy I-III                                             klasy IV-VI                                             klasy gimnazjalne
-          Karolina Terpińska                     -          Michał Kikoła                                 -          Julia Milczanowska
-          Julia Radlińska                           -          Karol Woronko                               -          Emilia Obniska
-          Zosia Dzidziewicz                        -          Stanisław Adamczyk
-          Oliwia Terpińska
-          Hanna Białek

Na szczeblu powiatowym jury oceniło i wybrało prace do konkursu szczebla wojewódzkiego:

      klasy I-III                                             klasy IV-VI                                             klasy gimnazjalne
-          Karolina Terpińska                     -          Michał Kikoła                                 -          Julia Milczanowska
-          Julia Radlińska                                                                                          -          Emilia Obniska
-          Zosia Dzidziewicz
Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach - wojewódzkich.
1 Kopiowanie2 Kopiowanie3 Kopiowanie4 Kopiowanie5 Kopiowanie6 Kopiowanie7 Kopiowanie9 Kopiowanie10 KopiowanieDSC03742 KopiowanieDSC03746 KopiowanieDSC03748 KopiowanieDSC03755 KopiowanieDSC03760 KopiowanieDSC03768 KopiowanieDSC03777 KopiowanieDSC03781 KopiowanieDSC03782 Kopiowanie

 

DSC02994 Kopiowanie

 

Dnia 14 grudnia 2015 r. o godz. 1200 w holu kina Narie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego
pt. "Boże Narodzenie- Kolęda Pędzlem Malowana". 

DSC03001 Kopiowanie

Protokół z posiedzenia komisji:

KONKURS PLAST. - 1 KopiowanieKONKURS PLAST. - 2 KopiowanieDSC02986 KopiowanieDSC03009 KopiowanieDSC03010 KopiowanieDSC03011 Kopiowanie

 

 

 

 

sopot

 

 

 

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
PT.: "NIECH ŻYJE ROCK N` ROL"
POD HONOROWYM PATRONATEM
PANA JACKA KARNOWSKIEGO PREZYDENTA MIASTA SOPOTU

 

      Dnia 12.11.2015 r. odbyło się posiedzenie Jury w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: "Niech żyje Rock N` Roll".
W skład Jury weszli:
Jerzy Rajczyk - muzyk, artysta estradowy
Maria Wit - piosenkarka
Grzegorz Protasiuk - artysta, grafik, wykładowca w Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych
Wojciech Korzeniewski - Prezes Fundacji Sopockie Korzenie

Na konkurs wpłynęło łącznie 304 prace plastyczne ze szkół i placówek oświatowych z całej Polski.
Jury przyznało nagrody i wyróżnienie dla Kółka Plastycznego Morąskiego Domu Kultury:
rysunek, malarstwo
kategoria wiekowa - klasy gimnazjalne
I miejsce - Paulina Terpińska
wyróżnienie - Natalia Szydłowska
rzeźba
kategoria wiekowa - klasy gimnazjalne
I miejsce - Anna Krajewska
Opiekun - st. instr ds. plast. - Małgorzata Fudała
Podsumowanie konkursu plastycznego i wręczenie nagród odbyło się 23.11.2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie.
Nagrodzone prace:

1 Kopiowanie2 Kopiowanie3 Kopiowanie20151123 153344 Kopiowanie20151123 153517 Kopiowanie20151123 162037 Kopiowanie20151123 163943 Kopiowanie

 

 

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magiczny Sopot”
                                            Edycja 2015

1 KopiowanieOrganizator - Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

Dnia 13 maja 2015 w placówce MDK Sopot odbyło się posiedzenie Jury w składzie

- Jagna Mackiewicz – Bikovska - plastyk

- Katarzyna Wieczorkowska – plastyk

Spośród 368 prac plastycznych nadesłanych z przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych z całej Polski Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić także dzieci i młodzież z Morąskiego Domu Kultury

II miejsce – Anna Krajewska – (kat. wiekowa 12 -15 lat)

wyłoniono dodatkowo 23 prace do wystawy pokonkursowej:

- Zuzanna Boraczyńska

- Karolina Terpińska

- Otylia Nowak

Uroczyste wręczenie nagród Laureatom odbyło się 20 maja 2015 r. w placówce MDK Sopot.

2 Kopiowanie3 Kopiowanie4 Kopiowanie

 

 

 


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
PT.: "NIECH ŻYJE ROCK N` ROL"

POD HONOROWYM PATRONATEM
PANA JACKA KARNOWSKIEGO PREZYDENTA MIASTA SOPOTU

    Dnia 27.10.2014 r. odbyło się posiedzenie Jury w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: "Niech żyje Rock N` Roll".

    W skład Jury weszli:
Marcin Jacobson - artysta plastyk, publicysta, producent i akustyk Teatru STU, współtwórca festiwalu w Jarocinie
Maria Wit - piosenkarka
Grzegorz Protasiuk - artysta, Wykładowca w Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych
Wojciech Korzeniowski - Prezes Fundacji Sopockie Korzenie

    Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienie również dla dzieci i młodzieży z Kółka Plastycznego Morąskiego Domu Kultury:

OBN10059 Kopiowanierysunek, malarstwo
kategoria wiekowa - klasy IV-VI
wyróżnienie - Emilia Obniska

rzeźba
kategoria wiekowa - klasy gimnazjalne
I miejsce - Anna Krajewska
III miejsce - Zuzanna Boraczyńska

Opiekun - st. instr ds. plast. - Małgorzata Fudała
    Podsumowanie konkursu plastycznego i wręczenie nagród odbyło się 5.11.2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie.

Nagrodzone prace:

DSC04805 KopiowanieDSC04810 KopiowanieOBN10044 KopiowanieOBN10052 KopiowanieOBN10054 Kopiowanie

 

 

 

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci pt.: "Nowe przygody Plastusia". Komisja konkursowa w składzie: Melania Witkowska - przewodnicząca, Helena Gołaszewska - członek, Iwona Madej - członek dokonała oceny prac konkursowych.
Dzieci z Kółka Plastycznego MDK otrzymały nagrody i wyróżnienia w II grupach wiekowych:
II grupa wiekowa - klasy I-IIINowy-4 KopiowanieI miejsce - Oliwia Terpińska
II miejsce - Oliwia Nowak
III miejsce - Magdalena Grobis
wyróżnienie - Karolina Terpińska
III grupa wiekowa - klasy IV-VI
II miejsce - Emilia Obniska
III miejsce - Paulina Pawlukiewicz
Wręczenie nagród odbyło się 17 października 2014 r. w Oddziale dla Dzieci MBP w Morągu.

Galeria:

3 KopiowanieDSC04750 KopiowanieDSC04771 KopiowanieDSC04775 KopiowanieNowy-1 KopiowanieNowy-2 Kopiowanie

 

 

DSC01018 Kopiowanie

XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "MORSKIE OPOWIEŚCI"

Wśród nagrodzonych znalazły się dzieci z Koła Plastycznego Morąskiego Domu Kultury:

 - kategoria wiekowa 4-6 lat nagrodę otrzymała: Kinga Kożlakiewicz

 - kategoria wiekowa 10-12 lat wyróżnienie otrzymała: Natalia Szydłowska

 - kategoria wiekowa 13-16 lat nagrodę otrzymała: Paulina Terpińska

GALERIA ZDJĘĆ:

DSC00835 KopiowanieDSC00838 KopiowanieDSC00843 KopiowanieDSC00848 KopiowanieDSC00854 KopiowanieDSC00857 KopiowanieDSC00859 KopiowanieDSC00862 KopiowanieDSC00867 KopiowanieDSC00873 KopiowanieDSC01016 Kopiowanie

 

 

 

Magdalena Grobis

 

SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

W dniu 11 kwietnia 2014 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie odbyło się spotkanie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom". Z Kółka Plastycznego Morąskiego Domu Kultury  została nagrodzona praca Magdaleny Grobis (wyróżnienie)  w II grupie wiekowej - klasy I-III.

 

 

 

KONKURS PLASTYCZNY: "MOJA MAŁA OJCZYZNA"

DSC00308 Kopiowanie

Dnia 31 marca 2014 r. w Klubie Wojskowym 20 BBZ - Morąg odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Moja mała Ojczyzna", którego organizatorem byli Burmistrz Morąga i Klub Wojskowy. Uroczystość  uświetnił chór  "Camerata" ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu.  
Komisja w składzie:
Rafał Skotnicki  - przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Morągu - przewodniczący
Ewa Kośnik-Dąbkowska  - przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu
Zofia Świat - przedstawiciel Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu - z-ca przewodniczącego
Ryszard Zmarzły  - przedstawiciel Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu
Melania Witkowska  - przedstawiciel Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu
w dniu 21 marca 2014 r.  dokonała oceny 119 prac zgłoszonych na konkurs.
DSC00278 KopiowanieWśród zwycięzców znalazły się również dzieci i młodzież z Kółka Plastycznego działającego w Morąskim Domu Kultury.

Lista nagrodzonych:
klasy I-III
I miejsce - Zosia Dzidziewicz
II miejsce - Oliwia Jazewicz
wyróżnienia:  Patrycja Górak, Natalia Trzcińska, Patrycja Niemanowska, Aniela Cymbalak
klasy IV-VI
I miejsce - Dominika Konieczna
szkoły gimnazjalne
II miejsce - Paulina Dobrzańska
II miejsce - Julia Milczanowska
Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

8 Kopiowanie11 Kopiowanie16 Kopiowanie18 KopiowanieDSC00254 KopiowanieDSC00258 KopiowanieDSC00255 KopiowanieDSC00261 KopiowanieDSC00264 KopiowanieDSC00271 KopiowanieDSC00279 KopiowanieDSC00286 KopiowanieDSC00296 KopiowanieDSC00297 KopiowanieDSC00302 KopiowanieDSC00306 Kopiowanie

 
 
 
 
FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT.: "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"
W roku szkolnym 2012/13 odbył się Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod tytułeimage0000m „Zapobiegajmy pożarom”. Organizatorem był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Dzieci i młodzież z Kółka Plastycznego brały również udział w tym konkursie. Na szczeblu gminnym do dalszego etapu konkursu zakwalifikowały się prace: Michała Kikoły, Adrianny Malczewskiej, Patrycji Górak, Anieli Cymbalak, Julii Milczanowskiej, Anny Krajewskiej, Zuzanny Jesionek, Huberta Barnika i Sandry Romejko.

Na szczeblu powiatowym nagrody zdobyli:
grupa wiekowa klasy I-III
II miejsce - Adrianna Malczewska
III miejsce - Patrycja Górak
grupa wiekowa klasy IV-VI
I miejsce - Julia Milczanowska
I miejsce - Anna Krajewska
II miejsce - Hubert Barnik
III miejsce - Zuzanna Jesionek


image0007Na eliminacje wojewódzkie wpłynęło 170 prac. Nagrodzono Patrycję Górak i Annę Krajewską (wszyscy nagrodzeni na tym etapie otrzymali wyróżnienia).
11 kwietnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”.
W finale komisja konkursowa oceniała 320 prac.
W grupie   - klasy I - III Patrycja Górak otrzymała III miejsce.
 

 

 

 

 

image0002image0003image0004image0005

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Geometria w szarości” – Rawicz 2013
W Sali Portretowej rawickiego ratusza 10 maja 2013 r. odbyło się podsumowanie dziesiątej edycji 16Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Geometria w szarości” – Rawicz 2013.
Organizatorem konkursu było Gimnazjum w Sierakowie, przy współudziale Muzeum Ziemi Rawickiej.
Jury w składzie: prof. n. Jacek Jarczewski, dyrektor Muzeum Ziemi Rawickiej Marian Klimaszewski, działacz kulturalny Marek Klimaszewski, artysta fotografik Sylwia Henkulak-Matysiak, artysta plastyk Jacek Masiakowski, artysta grafik z MBWA w Lesznie oceniło 3343 prac nadesłanych na konkurs z terenu całej Polski.
Dzieci i młodzież z Kółka Plastycznego działającego przy Morąskim Domu Kultury także brały udział w tym konkursie. W kategorii wiekowej 5-8 lat Paulina Pawlukiewicz otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!

 

1.    Pani Wanda Rakowicz – artysta plastyk,